• 10 אפריל 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

''משרד הביטחון לא מטפל נכון בנכי צה''ל''

בדיון שנערך היום בכנסת, הושמעו טענות קשות על אופי הטיפול בנכי צה''ל. בדרום בלבד ישנם כ-3,500 נכי צה''ל והמרחק מתל אביב, לטענתם, מוסיף על הפגיעה

הדיון בכנסת (צילום: משה פריאל)

מאת: משה פריאל, כתבנו הפוליטי

הבוקר, שלישי, נערך בכנסת מפגש מיוחד בנושא: "הטיפול בנכי כוחות הביטחון ועלות הייצוג המשפטי שלהם" ביוזמת חברי הכנסת  מיכאל ביטון (כחול לבן) ורויטל סויד (העבודה-גשר). 

בבאר שבע ובנגב יש כ-3.500 נכי צה"ל, עליהם אחראי אל"מ (במיל.) שמעון מלול, יו"ר ארגון נכי צה''ל בב''ש, שישב היום בשולחן הנשיאות. "מפגש זה בא להוכיח שמשרד הביטחון לא מטפל טיפול נכון בפצועי צה"ל, אומר מלול.  ''מצד שני, המאבק של פצועי צה"ל אל מול אגף השיקום בכל התחומים, הוא מאוד קשה. האגף מתעלם בעיקר בתחום הטיפול הרפואי של הנכים, בבעיית התקציב, בעיית קבלת התרופות והסיוע למשפחות. הרגשות הבאות לידי ביטוי מצד הנכים הם כעסים, מרירות ומתחים בתוך המשפחה. זה מה שקורה אצל הנכה כתוצאה מהטיפול הלא נכון. אצלנו בדרום הטיפול הוא קצת בעייתי בגלל המרחק ממרכז הארץ. לא כולם זוכים לקבל אותו".

וידאו: הדיון בעניינם של נכי צה''ל (צילום: משה פריאל)
​​​​​​​


בכנס נכחו יושבי ראש ארגוני הנכים של ירושלים, תל אביב ובאר שבע ובראשם עו"ד עידן קלימן, חברי כנסת ואנשי אקדמיה בתחום.  מי שבלטו בהיעדרם הם נציגי משרד הביטחון.  הדיון נערך בהמשך להצעת חוק בנושא הגדלת שכר הטירחה של עורכי דין וארגוני מיצוי זכויות המייצגים את נכי צה"ל. באולם נשמעו עדויות כואבות  של נכים המהלכים בתיסכול ומרירות מפציעתם במלחמת יום כיפור.

בין המשתתפים היה גם יו"ר כחול לבן הרמטכ"ל לשעבר, רא''ל (במיל. ) בני גנץ: "אין לי ספק שאנשים שנפגעו במהלך שרותם בצה"ל ולא משנה נסיבות פגיעתם ומה סוג הפגיעה צרכים לקבל את כל המעטפת הנדרשת אני שומע כאן ששערי הבירוקרטיה הופכים להיות מאוד מסובכים הדבר היחד שבא לידי ביטוי כאן ולא הייתי אולי ער אלייו הוא הצד המשפטי דבר מאוד מסובך וצריך למצוא איזה פתרון שישאר מקצועי ויהיה יותר ידידותי''.

''שמעתי פה התקפה על אגף השיקום של משרד הביטחון והבירוקרטיה בשערי הכניסה. אני חושב שצריך להרחיב את השערים ולפתוח את הדלתות ולנהוג בצורה מתירנית פתוחה עם חמלה שיאפשרו לאותם אנשים שהיו מוכנים לתת הכל ואולי להיהרג .ברגע שנפצעו והם נכים אנחנו אלה שצרכים ללות אותם לאורך השנים ובנדיבות רחבה ככול שניתן."

ח"כ מיכאל ביטון: "לא נישכח ולא ניסלח ונגיד את זה בכל מקום. המינימום המתבקש הוא להתייחס בכבוד לנכה כוחות הביטחון אם יש פתרון או לא.  אי הגעתם למפגש זה של נציגי משרד הביטחון הוא דבר חמור ולא נעבור לסדר היום נכנס את הפרום הזה בחודשים הקרובים ונעק וב אחר הדברים שנידונו כאן''.

עו"ד עידן קלימן יו"ר הארגון הארצי: "נכי צה"ל בכל מערכות ישראל הם הקטר ההצטיינות שלנו אבל גם הקטר צריך פחם וזה השיקום שלנו צריך לייצר מעטפת מלאה שתלווה בחינם את הפצועים .ניתן לחשוב שאחרי שעברנונאת שערי הוועדות הרפואיות המצב טוב יותר לא כךהדבר אגף שיקום הנכים קרס הוא לא יודע לטפל בנכי צה"ל".

תגובות

End of content

No more pages to load