• 13 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

כתב אישום נגד תושב באר שבע ששיסה את הכלבים שלו נגד חתול עיוור

תושב ב''ש תיעד עצמו משסה את הכלבים שלו נגד חתול עיוור, בועט בו ומשליך לעברו עצים. האיש, בן 70, מואשם בעבירת שיסוי והתעללות בבעל חיים

אחד הכלבים תוקף חתול עיוור (צילום מסך)

במסגרת פעילות אכיפת חוק צער בעלי חיים, משרד החקלאות הגיש בימים האחרונים לבית משפט השלום בבאר שבע כתב אישום חמור נגד אדם באשמת שיסוי, התעללות והתאכזרות בחתול עיוור. הנאשם, תושב באר שבע, בשנות ה- 70 לחייו, הואשם בעבירת שיסוי והתעללות בבעל חיים. על פי כתב האישום, בעוד החתול העיוור הסתתר מאחורי עציץ, הנאשם דחף אותו ממחבואו ואפשר לכלבים שבחזקתו לתקוף ולנשוך את החתול מספר דקות. במקביל, השליך הנאשם על החתול עציץ ובעט בו תוך שהוא עצמו מתעד בצילום את המעשים. 

אף לאחר שהחתול יצא מן החצר, אפשר הנאשם לכלביו לצאת אחריו על מנת להמשיך לתקוף אותו ובעט בו פעם נוספת.  במעשיו האמורים לעיל, עינה הנאשם את החתול, שיסה בו, התעלל והתאכזר אליו שלא כדין והפר את חוק צער בעלי חיים, אומרים במשרד החקלאות. 

הממונה על התביעות במשרד החקלאות, עו"ד אורי סירוטה: "מדובר במעשים חמורים של התעללות והתאכזרות כלפי בעל חיים חסר ישע.  המעידה על אטימות לב וקהות חושים. אנו סבורים כי יש להחמיר בענישה הנוהגת ביחס לפגיעה בבעלי חיים, להוקיע מעשי אכזריות המבוצעים כלפי בעלי חיים ולהשמיע את קולם של החלשים שאינם מסוגלים להגן על עצמם".

משרד החקלאות קורא לציבור לדווח על מקרים מסוג זה למוקד המשרד בטלפון: 9096*. המוקד פעיל 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע. 

וידאו: גרסא מקוצרת ומצונזרת מהווידאו שתיעד הנאשם בהתעללות (משרד החקלאות)
​​​​​​​

אם המתעלל יורשע, על פי התיקון לחוק צער בעלי חיים והחמרת הענישה על התעללות הוא צפוי לארבעה שנות מאסר או תשלום קנס בסך 226 אלף שקלים.

תגובות

End of content

No more pages to load