• 16 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

בן 33 מב''ש הורשע במכירת מגרשים וקרקעות שלא היו בבעלותו

אברהם ויצמן, בן 33 מב"ש, הורשע היום בגין ביצוע עבירות רבות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, זיוף מסמך בכוונה לקבל באמצעותו דבר בנסיבות מחמירות, בידוי ראיות ועוד

אתר בניה (צילום הדמיה: Image by Photo Mix from Pixabay)

ביהמ"ש המחוזי בבאר שבע הרשיע היום את אברהם ויצמן, בן 33 מב"ש בגין ביצוע עבירות רבות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, זיוף מסמך בכוונה לקבל באמצעותו דבר בנסיבות מחמירות, בידוי ראיות ועוד.

על פי עובדות כתב האישום המתוקן, בו הודה הנאשם במסגרת הסדר טיעון, במשך כ-3 שנים, בהזדמנויות רבות, מכר הנאשם ללקוחות פרטיים ולחברות שונות קרקעות ומגרשים שאינם בבעלותו, תוך זיוף חתימות ומסמכים רשמיים של המדינה, ותוך הצגת מצגי שווא כוזבים כי הינו בעל זכויות בקרקעות אלה. הנאשם זייף בין היתר מסמכים, אשר הוגשו להוצאה לפועל ולבנקים, וכן לבתי המשפט.   

כתוצאה ממעשי המרמה וההונאה, קיבל הנאשם במרמה מהמתלוננים סך של למעלה מ-2 מיליון ₪ וניסה לקבל כ-15 מיליון ₪ נוספים.    

במסגרת ההסדר, תעתור עו"ד טלי פלדמן מפרקליטות מחוז דרום (פלילי) להטלת עונש על הנאשם של 5,5 שנות מאסר בפועל, מאסר על תנאי, קנס ופיצוי למתלוננים.

על פי כתב האישום המתוקן, בין השנים 2016 עד 2019, הנאשם הציג את עצמו בכזב בפני אנשים וחברות שונות כבעל זכויות בקרקעות שונות, וכן כמיופה כח או כנציג של בעלי זכויות בקרקעות, וזאת בכוונה למכור למתלוננים במרמה קרקעות אלה, ולקבל מהם במרמה כספים עבור אותן קרקעות. 

''לשם ביצוע מעשי המרמה הנאשם זייף מסמכים, השתמש בחותמות וחתימות מזויפות שנחזו להיות חתימות של עורכי דין, או חתימות וחותמות של חברות ואנשים בעלי זכויות בקרקע, והציג מצגי שווא כוזבים בכתב ובעל פה בפני המתלוננים, לפיהם הוא מוסמך למכור להם קרקעות אלה'', נכתב. 

''עקב מצגי השווא, המתלוננים חתמו עם הנאשם על הסכמי מכר שונים, בהם רכשו זכויות בקרקעות שונות, וחלקם שילמו לנאשם סכומי כסף שונים.  בסה"כ קבל הנאשם מהמתלוננים במרמה סכום כולל של 2,329,119 ₪ וכן ניסה לקבל במרמה סכום נוסף של 15,640,000 ₪''.

בין היתר, על פי כתב האישום מתוקן, בשכונת הכלניות בבאר שבע, פגשה מתלוננת בנאשם, אשר טען בפניה בכזב כי הינו קבלן, בעל מספר חלקות במקום, וכי הוא מוכר שטח. בנוסף, ציין הנאשם כי ביכולתו לבנות בית במקום, וזאת על אף שידע כי אין ביכולתו לעשות כן, וכי אינו בעל הקרקע במקום. לצורך כך, העביר הנאשם למתלוננת כרטיס ביקור ובו פרטי ההתקשרות עימו. המתלוננת שילמה לו בתום לב כספים רבים.

בהזדמנות אחרת, ניסה הנאשם למכור ליזם מגרש בחירבת חורה תוך מצג שווא. היזם אף שילם לו סכום כסף.

תגובות

End of content

No more pages to load