• 01 אפריל 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

נתניהו: ''אם צריך, נגיע למבצע בעזה''

ימים ספורים לפני תוך המנדט להרכיב ממשלה ויממה אחרי הירי לשדרות ויישובי העוטף, נתניהו מבטיח לצאת למבצע הכרעה בעזה. אתמול, בעקבות ירי הרקטות, צה''ל הפציץ שטחי מגרשים של חמאס

(צילום: פייסבוק רשמי של רוה''מ)

ראש הממשלה מגיב על הירי אתמול לעבר יישובי עוטף עזה: ״אם צריך נגיע למבצע גדול בעזה, לא תהיה הסדרה אם הירי לא יפסק סופי – ואם הוא לא יפסק אז יהיה מבצע הכרעה. בעזה קיבלו דוגמית לכך לפני כמה שבועות״. הדברים נאמרו הבוקר, בועידת מקור ראשון שנערכה בבנייני האומה בירושלים.

הירי אתמול על שדרות ויישובי עוטף עזה התרחש לאל התרעה מוקדמת. כ-300 חניכי בני עקיבא, שהתכנסו באולם לשבת ארגון, עליה עמלו חודשים רבים, נחרדו לדעת כי במקום אין מרחב מוגן ונאלצו להשתטח על הרצפה. מאוחר יותר, ייחסו במערכת הביטחון את הירי ל''ארגון סורר''. במהלך הלילה צה''ל הפציץ עמדות חמאס, שפונו קודם לכן.

וידאו: הירי על העוטף: 300 חניכים היו באולם ללא מרחב מוגן (צילום רץ ברשתות)
​​​​​​​

נתניהו מדבר על האפשרות למבצע רחב היקף בעזה, ימים ספורים לפני תום המועד שהוקצב לו להקמת הממשלה וככל הנראה, כשהבחירות הבאות ממש באופק: בסוף פברואר או בתחילת מרץ. בישראל מדברים על ''התקדמות משמעותית'' בדרך לרגיעה מול החמאס, אבל זה לא מנחם את תושבי הנגב, העוטף, אופקים, נתיבות, באר שבע, אשדוד ואשקלון, שסופגים, מי פחות ומי יותר, ירי רקטי. כ-42 אחוזים מהבתים בדרום אינם ממוגנים. 

שר הבטחון בנט, עם ראשי מועצות מהעוטף (צילום: איל חרמוני - דוברות משרד הבטחון)

בעוטף עזה הביקורת כנגד אוזלת ידה של הממשלה כבר גלויה. התושבים אומרים, שגם כאשר מדווחים ש''אין נפגעים או נזק'', עשנו נזק נפשי רב שנים, בקרב צעירים ומבוגרים כאחד. 

בינתיים הודיע שר הביטחון נפתלי בנט כי החליט להפעיל נשק חדש כנגד חמאס: הוצאת צווי תפיסה מנהליים כנגד פעילי הארגון באירופה. הבוקר בנט נפתגש עם ראשי הרשויות בעוטף, בעקבות ירי הרקטות במוצאי שבת. בנט אמר לראשי הרשויות: "את מה שנעשה אנחנו נעשה בזמן הנכון, בדרך הנכונה ובעוצמה. לא בהיגררות. תחבולה טובה מוגשת קרה, לא כשהדם רותח והצד השני מחכה דרוך". 

ככל הנראה, זה סופי: הבחירות בדרך

הממשלה לא מתפקדת מזה שנה ופרויקטים רבים וחשובים בנגב הוקפאו בשל כך לזמן בלתי מוגבל. אל הגרעונות המקומיים, מצטרף גרעון עתק בתקציב המדינה, שהממשלה הבאה תצטרך להתמודד איתו, קרוב לוודאי, בהטלת מסים. עד שתוקם ממשלה, המדינה מתנהלת בתקציב מעבר, מחודש לחודש. 

אם ישראל תלך לבחירות בפעם השלישי תוך שנה, מדובר בעלות של כ-5 מיליארדי שקלים למשק (כ-2 מיליארדים עלות ישרה של יום הבחירות ועוד כ-3 מיליארדים עלות יום השבתון.

''זה בהחלט שבוע משמעותי שבו נדע אם ישראל שוב תלך לבחירות. או שהשכל הישר יגבר וסוף סוף תושג האחדות הרצויה. בשבועות האחרונים אני לא חוסך שום מאמץ. הלכתי כברת דרך ארוכה מאוד, הצענו הצעה ועוד הצעה וקיבלנו תשובה – נאדה. כלום. כחול לבן לא זזו מילימטר, אפילו ננומטר, שום דבר. כדי שנוכל להקים ממשלת אחדות, וזה עדיין לא מאוחר, עדיין יש זמן לעשות זאת, צריך לקרות אחת משני דברים – או שבני גנץ יגבר על הוטו של יאיר לפיד או שאביגדור ליברמן יגבר על אביגדור ליברמן. אלה שתי האפשרויות ואני מאוד מקווה שאחד מהשניים הללו יקרה כי אין סיבה ללכת שוב לבחירות. אני הצעתי אתמול הצעה נוספת, במצבים יוצאי דופן צריכים פתרונות יוצאי דופן'', אמר נתניהו.

''הצעתי לבני גנץ להגיע לממשלת אחדות וגם היום אני אומר לו לבוא לממשלת אחדות איתי, אבל אם הוא לא מסוגל לקבל החלטה כזאת – שיתן לעם לקבל את ההחלטה. בחירות מזורזות לבחירת ראש הממשלה בבחירה ישירה, לתת לעם להחליט מי יהיה ראש ממשלה. כך נחסוך גם זמן של חודשים ארוכים, בחירות לכנסת, והרבה כסף''.

''אני מקווה שתהיה התעשתות של הרגע האחרון שתחסוך לנו את ההליך כולו, אבל אני חייב להגיד שאם יכפו עלינו בחירות אנחנו ננצח בגדול יחד עם חברינו במחנה הלאומי. אנחנו נלך לבחירות מתוך שימת דגש על ההישגים שלנו ועל ההזדמנויות הגדולות שלנו'', אמר נתניהו הבוקר. 

תגובות

End of content

No more pages to load