• 01 אפריל 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

אזעקות במרחב הנגב, ''שני יירוטים מעל שדרות''

סמוך לשעה 21:00 הושמעה אזעקת צבע אדום בעוטף עזה ובשדרות. תושבים מדווחים: ''שמענו שני יירוטים, קולות נפץ''. ''שכבנו על הרצפה ושמנו ידיים על הראש'', מספרים חניכי בני עקיבא שהיו באירוע

יירוטים, שצולמו מאשדוד (צילום רץ ברשת, ללא קרדיט)

וידאו: הירי על עוטף עזה, תיעוד היירוטים (מקור: קודקוד, צילומים רצים ברשתות ללא קרדיט)
​​​​​​​


וידאו: יירוטים ורסיסים מעל שדרות / צילומים: רצים ברשתות חברתיות
​​​​​​​


לילה לא שקט בדרום: סמוך לשעה 21:00 נשמעה אזעקת צבע אדום ביישובים בנגב - בעיר שדרות וביישובי העוטף. זו אזעקה ראשונה מאז יום שישי שעבר. אתמול נפגשו ראשי מועצות בעוטף ובנגב עם הרמטכ''ל אביב כוכבי, בדרישה להענקת ביטחון לתושבי הנגב. התושבים היו אמורים לצאת בצעדי מחאה - ודחו אותם בשל השקט המדומה ומתוך כבוד לצה''ל.

האזעקות תפסו 300 מחניכי בני עקיבא, שהיו באירוע. ''שכבנו על הרצפה, שמנו ידיים על הראש, שמענו קולות נפץ'', סיפרו חניכים. תושבים לקו בחרדה. באולם לא היה מרחב מוגן.

תושבים במתנ''ס מתפנים למרחב מוגן (צילום מבך)

אלא שהמציאות בעוטף  ובנגב ממשיכה להיות אחת של חוסר ביטחון: אתמול נזרקו בקבוקי תבערה על סיורי צה''ל, הבוקר - הוזנקו מטוסים ומסוקים של חיל האוויר בעקבות חשש לאירוע בטחוני בגבול הרצועה. ברגעים אלה, על פי מקורות בעזה, חמאס מתחיל בפינוי מפקדות, מתוך חשש כי צה''ל ישיב אש לעבר השטחים האלה. 

מדוברות איחוד הצלה - מחוז דרום נמסר: ''עקב האזעקות שנשמעו בשעה האחרונה בשדרות והסביבה טופלו ע"י צוותי הרפואה של איחוד הצלה מספר נפגעים קל מחרדה וחבלות עקב מעידה במהלך ריצה למרחב מוגן.'.


במועצת שער הנגב אומרים הערב כי בהמשך לאזעקות לא אותרו נפילות בתוך ישובי המועצה. נפילות בשטחים פתוחים נבדקות כעת.

מדובר צה''ל נמסר: ''בהמשך לדיווח על התרעות, זוהו שלושה שיגורים משטח רצועת עזה לשטח ישראל. לוחמי ההגנה האווירית יירטו שני שיגורים''

פורום ראשי הרשויות בבעוטף עזה: ''הערב ראינו את ההרתעה הקלוקלת והמדיניות הכושלת בטיפול במצב הבטחוני''

​​​​​​​פורום ראשי הרשויות בעוטף עזה ושדרות: "הערב ראינו שוב את ההרתעה הקלוקלת ואת המדיניות הכושלת בטיפול במצב הביטחוני בעוטף. ‏עשרות אלפי מתושבי מדינת ישראל בסכנת חיים כבר עשרים שנה והפוליטיקאים עסוקים במשחקי הכיסאות במקום להתמקד בנושא הבהול של ביטחון תושבי המדינה".

תגובות

End of content

No more pages to load