• 08 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

אין שקט: אתמול - בקבוקי תבערה, הבוקר: חיל האוויר הוקפץ לגבול עזה

שקט מדומה: הרחק מעיני התקשורת, הדרום ממשיך לחיות בשגרת מלחמה - אתמול, בהפגנות ליד הגדר, נזרקו בקבוקי תבערה לעבר סיורים של צה''ל, הבוקר הוזנקו מטוסים בשל חשש לאירוע בטחוני

מסוקים של צה''ל הוזנקו לעבר שטחי הרצועה (צילום מסך, רץ ברשתות ללא קרדיטׂ)

‏מטוסי קרב של צה''ל ומסוקים הוקפצו הבוקר, מעט אחרי השעה 9:00, לגבול רצועת עזה בעקבות זיהוי תנועה חריגה בשטחי הרצועה. בתום בדיקה, הוחלט לחזור לשיגרה. נכון להבוקר, אין שינוי בהנחיות לתושבי העוטף בפרט ולתושבי הדרום בכלל. מוקדם יותר, איתר כוח צה''ל שני חשודים שניסו לחדור לשטח ישראל, אשר נעצרו על ידי סיור והועברו לחקירת כוחות הביטחון.

וידאו: מסוקי צה''ל הוזנקו לשטחי הרצועה (צילום רץ ברשתות ללא קרדיט)


אתמול, שישי, התקיימו הפגנות ליד הגדר,במתכונת מצומצמת. על פי מקורות פלסטינים, בקבוקי תעבר הושלכו על סיורים של צה''ל. פעילים פלסטיניים הצליחו להגיע לגדר ולתלות צילומים של באהה אבו אל עטא, שחוסל על ידי צה''ל, ודגלי הג'יהאד האיסלמי. בנוסף, צה''ל החל לעשות שימוש בהתזת מי שפכים על המפגינים, במטרה להרחיק אותם מהגדר. 

בצה''ל לא התייחסו לשורת התקריות הבוקר. תושבים בעוטף עזה סיפרו לברנז'ה NEWS, כי הורגשה תנועת מטוסים ערה במקום. דיווחים דומים הגיעו מתושבים בעזה, בקרבת גדר הגבול.

חשש במערכת הבטחון משיפור היכולות הרקטיות והמטוסים ללא טייס של חמאס והג'יאהד

אתמול, שישי, ‏הרמטכ״ל, מפקד פיקוד הדרום ומפקד אוגדת עזה נפגשו עם ראשי רשויות בעוטף עזה. הרמטכ״ל עדכן את ראשי הרשויות בעיקרי הערכת המצב. למרות השקט המדומה, בצה''ל רואים בדאגה את התעצמות הג'יאהד האיסלמי ברצועה, בעיקר בזכות ידע ומימון אירניים. 

הרמטכ''ל בפגישה עם ראשי רשויות בדרום (צילום: דובר צה''ל)

בידי הג'יאהד האיסלמי אמצעים משופרים, בהם רקטות בוראכ וזילזאל, בעלות טווח משופר ויכולת הרס מוגברת. רקטה בעלת יכולות משופרות נורתה בסבב האחרון ונחתה בחממה בעוטף ופערה בור גדול. החשש הוא מפגיעת רקטות כאלה במרכזי אוכלוסיה.

חשש נוסף הוא מהתעצמות היכולות של הג'יהאד וחמאס בתחום כלי הטיס הבלתי מאויישים, גם כן בזכות ידע וכסף אירניים. מזל''טים ורחפנים מסוגלים לשאת מטעני נפץ, לפגוע בכוחות בשטח או אף לחדור לריכוזי אוכלוסיה.

בדרום חיים בתחושת חוסר בטחון, ל-42 אחוזים מהתושבים אין ממ''ד

ביום ''הפריפריה במרכז'', שנערך השבוע בכנסת, נחשף כי ל-42 אחוזים מתושבי הדרום אין ממ''דים. הקמת ממ''ד בבניינים ישנים כרוכה בבירוקרטיה סבוכה ובעלויות גבוהות, הרבה מעבר ליכולתם של התושבים, שהמעמד הסוציו-אקונומי שלהם בינוני-נמוך. 52 אחוזים מתושבי הדרום, נחשף במהלך הכנס חשים לא בטוחים במקום המגורים - 50 אחוזים בקרב האוכלוסיה היהודית, 62 בקרב התושבים הבדואים.

תגובות

End of content

No more pages to load