• 08 אפריל 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

חלם: הדרום תחת איום, המדינה מפטרת את רכזי הביטחון הישוביים

עשרות רכזי ביטחון יישוביים זומנו לשימוע בפני פיטורין: "מיליוני אזרחים בסכנת חיים מיידית". בין היתר זומנו רבש''צים מדרום הר חברון ועמיתיהם מעוטף עזה עלולים להצטרף למחאתם

רכזי ביטחון ישוביים, באימון (צילום: חן לביא)

חלם: כשהדרום תחת איום מתמיד של חדירות מחבלים ובדרום הר חברון ההתמודדות עם איומי פח''ע היא על בסיס יומיומי, רכזי הביטחון הישוביים, המאוגדים תחת ההסתדרות הלאומית, האמונים על ביטחון הישובים, זומנו לשימוע בפני פיטורים בעקבות אי העברת שכרם על ידי משרד הביטחון. לטענתם, משרד הביטחון מערים קשיים נגד התאגדות רכזי הבטחון תחת הסכם קיבוצי אותו יש לקדם לאלתר.

רכזי הביטחון הישוביים הם מי שלא אחת מגיעים ראשונים לזירות פיגוע ומי שאמורים להיות המגיבים הראשונים במקרה של פעילות עוינת ביישובים שלהם. המציאות בדרום הר חברון ועוטף עזה קשה ומוכרת היטב לכלל הגורמים, על כן מדובר בהחלטה תמוהה.

ועד הרבש"צים הודיע על שרשרת צעדי מחאה שתחל בימים הקרובים. בין השאר צפויה להתקיים הפגנה בה ישתתפו מאות רכזי ביטחון מכל רחבי הארץ המועמדים להיזרק הביתה, ינותק הקשר הביטחוני עם צה"ל, תחילת ימי העבודה תהה החל מהשעה  10:00 בבוקר בלבד וכן יינתן מענה רק לפעילות חבלנית עוינת ובאירועים מצילי חיים בלבד.

(צילום: חן לביא)

וועד הרבש"צים מסר בתגובה כי: "הגיעו מים עד נפש. מיליוני אזרחי ישראל נמצאים בסכנת חיים  מיידית וצפויים להיות ללא מענה הגנה ראוי בעיתות שגרה וחירום. זימון של עשרות רכזי ביטחון ישוביים לשימוע לפני פיטורים היא הכרזת מלחמה. אנחנו לא נעצור עד שיח ישיר בין ההסתדרות הלאומית וועד הרבש"צים עם משרד הבטחון בכל הקשור לתנאי העסקתנו ומרכיבי הבטחון שמקצצים ליישובים. צפויות עוד הפתעות רבות."

(צילום: חן לוי)​​​​​​​

מההסתדרות הלאומית נמסר בתגובה: "ההסתדרות הלאומית הכריזה על סכסוך עבודה ובימים הקרובים יחלו צעדים ארגוניים עד להשבתה מלאה של עבודת הרבש"צים. משרד הביטחון פועל לשינוי תנאי העסקת הרבש"צים באופן חד צדדי ופוגעני. מאות רבש"צים ברחבי הארץ נמצאים בסכנת פיטורים מיידית."

בינתיים נודע, כי בשבוע הבא יוחרפו הצעדים, לכדי הפגנת מחאה - זאת, אם לא יוסדר עניינם. רכזי הביטחון בעוטף עזה אמורים להצטרף לצעדי המחאה.

תגובות

End of content

No more pages to load