• 01 אפריל 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

נתיב האלכוהול המזויף בנגב: כך פיצחה המשטרה את מקור הוודקה הרעילה

תושב אופקים שתה וודקה שבה נמצא החומר הרעיל מתנול. המשטרה פתחה בחקירה - והצליח לאתר את המקור: מחסן ביבנה

האלכוהול החשוד כמזויף (צילום: משטרת ישראל)

משטרת ישראל נלחמת בתופעת האלכוהול המזוייף, שבנגב גבה את בריאותם של לא מעט קונים תמימים, שקנו אלכוהול ממקורות לא בטוחים. ב-18 בנובמבר התקבל במשטרת ישראל דיווח לפיו אושפז בבית חולים סורוקה תושב אופקים לאחר שעל פי החשד צרך אלכוהול מזוייף ומכיל חומר רעיל מסוג מתנול.

עם קבלת האירוע נפתחה בידי משטרת ישראל חקירה מידית ובשיתוף שירות המזון המחוזי של משרד הבריאות ויחידת ההונאה בכשרות של הרבנות הראשית. אותרה המעדניה באופקים אשר ממנה על פי החשד רכש הקורבן את האלכוהול המזוייף, בוצע חיפוש במקום ונתפסו מספר ארגזי שתיה המכילים כ-30 בקבוקים ובהם משקה אלכוהולי החשוד כמזויף.

וידאו: פיצוח קור האלכוהול המזוייף (צילום: משטרת ישראל)

בעלי המעדניה עוכבו לחקירה ונחקרו תחת אזהרה בחשד למכירת מזון מפוגל ושימוש רשלני בחומר רעיל ומסוכן. בתם חקירתם שוחררו בתנאים מגבילים והמעדניה נסגרה בצו משרד הבריאות למשך חודש ימים.

עם התקדמות החקירה אותר מחסן ביישוב גן יבנה אשר על פי החשד סיפק את המשקאות האלכוהולים המזוייפים וב-27 בנובמבר פשטו על המקום חוקרי משטרת ישראל מיחידת ההונאה של מחוז דרום יחד עם פקחי משרד הבריאות והרבנות הראשית לישראל ותפסו מספר בקבוקים אשר על פי החשד מכילים את החומר הרעיל.

שוטרים מרחימים ארגזי אלכוהול (צילום: משטרת ישראל)​​​​​​​

החשוד בניהול המחסן ושיווקו עוכב לחקירה ובסיומה שוחרר בתנאים מגבילים. המחסן נסגר לצורך בדיקת יתר המשקאות. ''חקירת המקרה נמשכת וככל שיש חשד למכירת אלכוהול מזוייף אנו מבקשים לפנות למשטרת ישראל. בנוסף אנו מבקשים מהציבור לקנות במקומות מוסדרים למכירת אלכוהול ולשים לב לאזהרות משרד הבריאות בעניין'', אומרים במשטרה.

תגובות

End of content

No more pages to load