• 14 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מס הכנסה פשט על השוק הסיטונאי: כמה סוחרים לא דיווחו למס הכנסה?

''אני רושם רק בסוף היום'', ''לא הספקתי לרשום'', ''אני רושם פעם בכמה חודשים'': ירקנים וסוחרים התבקשו להסביר מאיפה הכסף

השוק הבאר שבעי (המחשה - המצולמים אינם קשורים לכתבה / גוגל מפות)

במבצע ביקורת של מס הכנסה בבתי עסק שהתרכז בעיקר בבאר שבע, ובאזור ים המלח, עין יהב וחצבה אשר כלל 63 ביקורות, עלה כי בקרב 13% מהעסקים שנבדקו, לא נרשמו הכנסות כדין. המבצע, שהתמקד בשוק הסיטונאי בבאר שבע, נוהל על ידי עובדי משרד פקיד שומה באר-שבע, ונבחרו בתי עסק בתחום המסחר, השירותים והמקצועות החופשיים.

מבקרי מס הכנסה שהגיעו לשוק כבר בשעות הבוקר המוקדמות הופתעו לגלות אצל אחד הירקנים שהכנסות בסך 1,550 ₪ לא נרשמו בספרי העסק. הירקן הגיב ואמר "אני רושם בסוף היום". ירקן אחר לא רשם הכנסות בסך 50,000 ₪ כשחלק מהכסף נבע מפדיון של יום קודם וחלק היה מהכנסות מכרטיסי אשראי. הירקן מיהר להסביר: "הכסף של היום הקודם לא הספקתי לרשום. התקבולים של כרטיסי האשראי, אני רושם פעם בכמה חודשים, והצ'קים אני מוציא קבלה רק ביום הפירעון".

המבקרים נתקלו גם ברכב המבצע הובלות עבור הירקנים. הנהג הודיע כי הוא מבצע הובלות בעבור הירקנים בתמורה ל-150 שקלים אך מעולם לא פתח תיק ברשות המסים. בביקורת במספרה בבאר שבע נמצאו צ'קים בסך של 3,200 ₪ שלא תועדו בספרי העסק. הספר טען להגנתו: "אני צריך לבדוק עם בית התוכנה איפה זה נרשם". בביקורת בעסק להשכרת צימרים במושב באזור הערבה נמצא שהכנסות באמצעות אפליקציית "ביט" בסכום של 3,100 ₪ לא נרשמו בספרים. בעל העסק הסביר: "פספסתי את הרישום כי הלקוחה שילמה אחרי שבועיים"

''פעילות ביקורת זו, נערכה כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור. זאת, במסגרת המדיניות של הגברת פעילות האכיפה לשיפור  ושימור יכולת ההרתעה, הרחבת המודיעין, בין היתר על ידי עריכת מבצעי שטח, שמטרתם להביא לדיווחי אמת ולגביית מס אמת ובכך להגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים'', אומרים ברשות המסים.


תגובות

End of content

No more pages to load