• 13 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

נפרדים מה"לב הגדול" של מפעל אדמה

רחל לוי, שרבים מכירים אותה בכינויה "הלב" של חברת אדמה, בשל פעילותה רבת השנים למען אוכלוסיות מגוונות בעיר ולחיזוק המצוינות במוסדות החינוך, עוזבת לאחר 44 שנות פעילות

צילום: דיאגו מיטלברג

לרחל לוי, שרבים מכירים אותה בכינויה "הלב" של חברת אדמה, בשל פעילותה רבת השנים למען אוכלוסיות מגוונות בעיר ולחיזוק המצוינות במוסדות החינוך רבים ברחבי הנגב, היה חיבור מיוחד לחווה החקלאית של באר-שבע.

בשש השנים האחרונות הפכה החווה, בתמיכתה האינטנסיבית של "אדמה" לאחד ממוקדי המצוינות הבולטים בעיר ואורחים מגיעים אליה מכל רחבי הארץ ואף מחו"ל כדי להתרשם מהחווה המשוכללת והמרשימה. רחל לוי הפכה את החווה לביתה השני ממש ובעזרת התקציבים שהעמידה לרשות החווה חברת "אדמה" היא הפכה למרכז ידע ולמידה חשוב ביותר עבור תלמידי באר-שבע. כך עשתה אגב גם לחוות החקלאיות באשדוד ובלוד.

צילום: דיאגו מיטלברג

זו הסיבה שעובדי החווה החליטו ליזום ולארגן בעצמם את אירוע הפרידה מרחל. ואכן בחמישי האחרון הגיעו החברים של רחל מהעירייה, מחברת אדמה ומהחווה, לאירוע פרידה מרגש במיוחד. רחל, שחשבה שהיא באה להיפרד רק מרפי חדד ומהצוות המצומצם של החווה, הופתעה לגלות עשרות אנשים שקמו והריעו לה.

"אני זוכרת את החווה מימי ילדותי בבאר-שבע הקטנה. אהבתי להגיע לכאן ולגעת באדמה בידיי ולעקוב אחר הירקות שגידלנו. כשהגעתי לכאן לפני שש שנים במסגרת התפקיד היה עצוב לראות את החווה הגדולה ריקה מפעילות. לא ידעתי מה בדיוק נעשה פה אבל עם הרבה אהבה לעבודת האדמה ובמיוחד לצוות המופלא של החווה ולתמיכה של ראש העיר באר-שבע וכל הצוות הנפלא של אגף החינוך – הצלחנו לעשות פה קצת קסמים..."

מנהלת אגף החינוך בעירייה, זהבה הראל, הודתה לרחל על תרומתה העצומה לחווה ולמערכת החינוך בכלל וכך עשו גם יעקב קורסיה, אלברט שוקרון ובכירים אחרים מחברת אדמה. גם ילדיה של רחל היו שם כדי לחבק אותה ולספר על האמא שדיברה איתם על ערכים.

יותר מכולם ריגש מנהל החווה רפי חדד שהעניק לרחל תמונה עם חמניות, הפרח האהוב עליה ובסיום דבריו אמר לרחל: "עכשיו אני מזמין אותך רחל היקרה להמשיך ולבקר אותנו בחווה, הפעם כמתנדבת מהשורה, כמו כל אותם עשרות מתנדבים שהבאת לנו במהלך השנים הבלתי נשכחות איתנו..."


תגובות

End of content

No more pages to load