• 16 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מוסיפים קצת חשמל: פטנט מקומי

לכבוד היום הבינ"ל לזכויות אנשים עם מוגבלות סטודנטים להנדסה מציגים התוסף שיהפוך כל כיסא גלגלים לחשמלי

צילום: אלבום אישי

אלכסי מויסיינקו וברק ניסן, שני סטודנטים מהמחלקה להנדסת מכונות ב-SCE  המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון, תכננו במסגרת הלימודים שלהם לתואר מערכת הסבה להנעה חשמלית לכיסאות גלגלים. לכבוד היום הבינ"ל לזכויות אנשים עם מוגבלות, מציגים הסטודנטים את ההמצאה שלהם שיכולה להפוך כל כיסא גלגלים ידני לחשמלי בקלות. את הפרויקט ביצעו הבוגרים בהנחיית אינג' עמנואל יאיר והוא הוצג גם בכנס "מהנדסים חברה" במכללה.

המערכת של הבוגרים מויסיינקו וניסן מורכבת משלושה חלקים – סוללה, מנועים חשמליים ומערכת היגוי המורכבת מג'ויסטיק ומספר כפתורים. לטענתם, המערכת פשוטה לחיבור ומתאימה לכל כיסא גלגלים סטנדרטי. את המערכת ניתן להרכיב בקלות ולכן גם המשתמש, במידה ויכול לתפעל את ידיו, מסוגל לשים את המערכת, להפעיל אותה או לנתק בשעת הצורך. המערכת עובדת על סוללות היושבות מתחת למשתמש ומחוברות למנועים. המנועים יושבים בקידמת הכיסא ומחוברים אליו. המנוע מקושר לבקרת ההיגוי המאפשרת שליטה למשתמש ולמלווה על הכיוון והמהירות. הניתוק של המערכת מתבצע בצורה קלה ופשוטה על ידי ניתוק מהיר של המנוע מהכיסא. 

צילום: ברק ניסן ​​​​​​​

"יצרנו את הערכה שלנו לאחר מחקר מעמיק בנושא וסקירת המוצרים הקיימים בשוק כיום" סיפרו ברק ניסן ואלכסי מויסיינקו. "גילינו כי הערכות הקיימות מציעות חיבורים מסורבלים בעלויות גבוהות. לכן משתמשים רבים בכיסאות גלגלים לא יכולים להרשות לעצמם את המערכות הללו. המערכת שלנו מצד שני עולה כרבע מהמערכות בשוק, בעלת הרכבה פשוטה על ידי חיבורים מהירים. בנוסף, תיכננו את המערכת כך שבמשיכה של ידית המערכת מנוטרלת וחוזרת למצב רגיל, לאלו שרוצים להשתמש בכיסא בשבת, ללא חשמל. אנו מקווים כי הפתרון שלנו יוכל לעזור לנכים רבים ולהקל להם, אפילו קצת, על החיים וההתנהלות היומיומית".

תגובות

End of content

No more pages to load