• 08 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מישהו אמר שקט? התחדש הירי לדרום, אזעקות ברעים ובאשקלון

שוב מופר השקט במהלך השבת: אזעקות הערב באיזור רעים ולפני דקות אחדות, בעיר אשקלון. תושבים מדווחים על יירוטים

אזעקת צבע אדום (צילום הדמיה: אפי אליאן CC BY 3.0 וויקיפדיה)

השקט שוב מופר בסוף השבוע: שתי אזעקות במהלך הערב סמוך לשעה 21:00, באיזור רעים ומעט אחרי השעה 23:00, באיזור אשקלון ומערב לכיש. 

בירי לעבר גזרת קיבוץ רעים זוהה שיגור אחד. בתגובה, כלי טיס של צה"ל תקף עמדה צבאית של ארגון הטרור חמאס בצפון רצועת עזה. התקיפה בוצעה בתגובה לירי הרקטה ששוגרה לפני מרצועת עזה לעבר שטח ישראל, כך לפי דובר צה''ל.

ההערכה היא כי הירי הערב מתרחש כנקמה על מותו של הנער פהד אלאסטל בן ה-16, אשר לטענת הפלסטינים נפגע  מאש צה"ל בזמן שהפגין על גבול הרצועה,  בקרבת העיר חאן יונס. לפי דיווח משרד הבריאות הפלסטיני, ארבעה מפגינים נוספים נפגעו מאש צה''ל.

בצה"ל אומרים הערב כי  נסיבות מותו של הנער ייבדקו. למרות הצהרת חמאס כי לא יתקיימו הפגנות ליד גדר הגבול ככל הנראה כחלק מהבנות עם ישראל, היום הגיעו כמה עשרות מפגינים ככל הנראה מיוזמתם. לטענת צה''ל, המפגינים ניסו לחבל בגדר והשליכו מטענים לעבר כוח צה''ל במקום.

אף ארגון פלסטיני לא קיבל אחריות על ירי הרקטות בערב. סביר להניח, כי מאוחר יותר יסביר חמאס כי מדובר בירי של ארגונים סוררים. 
באשר לאזעקה באשקלון אומרים בצה''ל כי  בהמשך לדיווח על הפעלת התרעות לפני מספר דקות, זוהה ירי שאינו רקטי משטח רצועת עזה לעבר ישראל. מערכת ההתרעה הופעלה כנדרש, לוחמי הגנה אווירית שיגרו מיירטים לעבר המטרות בהתאם למדיניות ובהיעדר צורך לא בוצע יירוט בפועל.


תגובות

End of content

No more pages to load