• 14 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

ראש עיריית אופקים: "אני נחוש לפעול לבחירתו של גדעון סער ליו"ר''

מלחמת ירושה בליכוד: הצהרה מפתיעה של ראש עיריית אופקים, איציק דנינו - שיתמוך בגדעון סער לתפקיד יו''ר הליכוד. איך יקבלו את זה הליכודניקים בעיר שלו?

כבר לא? דנינו ונתניהו (צילומים: פייסבוק, מח' המדינה של ארה''ב / נחלת הכלל)

מאת:משה פריאל, כתבנו הפוליטי

האם ראש עיריית אופקים עלול לעורר סערה בעירו - בשל תמיכתו בגדעון סער ליו''ר המפלגה? מאז  קריאתו של ח"כ גדעון סער לפריימריז בזק להנהגת המפלגה ולהתפטרותו של ראש הממשלה בנימין נתניהו. משהו קורה במפלגה והתמיכה הטוטלית והבלתי מסוייגת בנתניהו מתחילה להיסדק ועלולה להביא לפילוג בליכוד.

איציק דנינו ,ראש עיריית אופקים .הצטרף היום (ד') לכרמל שאמה הכהן ראש עיריית רמת גן ולח"כ מיכל שיר מתומכיו של סער וכתב מכתב לפעילי הליכוד, אותו העלה בחשבון הפייסבוק שלו. ''אנו עומדים בימים אלו בפני מציאות שטרם ידענו כמותה, כתנועה וכמדינה''.

''לצערנו, הנסיבות המשפטיות שנוצרו מונעות מראש התנועה להקים ממשלה, ולאחר ששני ניסיונות קודמים לעשות זאת כשלו, מדינת ישראל צועדת בעיניים פקוחות לעבר מערכת בחירות שלישית, מהלך שכולנו מודעים להשלכות ההרסניות שלו לנו, כחברה וכמדינה''.

''כנבחרי ציבור מוטלת עלינו החובה לגלות אחריות לאומית, לראות אך ורק את טובת הציבור לנגד עינינו ולפעול למענה.
כמו רבים מאיתנו, גם אני כואב את המצב המשפטי המורכב אליו נקלע ראש הממשלה שלנו''.

''כאיש הנגב, אני יכול להעיד ממקור ראשון מה גדולה תרומתו של ראש הממשלה לפיתוח הנגב, לחיזוק וביסוס מעמדו, מה גדולה תרומתו למען מדינת ישראל בשורה של תחומים - ביטחונית, מדינית וכלכלית''.

''אין לי ספק שמדינת ישראל חבה חוב גדול לראש הממשלה, בנימין נתניהו, וגם אני מקווה ומייחל בכל מאודי שיצליח להוכיח את חפותו בבית המשפט, ושישוב לנהל את ענייני המדינה''.

''עם זאת, איננו יכולים לעצום עיניים נוכח המציאות ולהסתכן באבדן שלטון הליכוד והימין, החיוני למדינה ולנו, ראשי הערים של הליכוד''.

''כמפלגה הדוגלת בערכי הדמוקרטיה, ראוי שנאפשר לראש הממשלה למצות את כל האפשרויות על מנת לנסות להקים ממשלה רחבה ויציבה ככל הניתן בימים שעוד נותרו לכך, ולהימנע מבחירות שלישיות, אך אם הדבר לא יעלה בידו, עלינו לפעול בהקדם לקיומה של מערכת בחירות פנימית לבחירת יו"ר חדש למפלגה, זה הדבר הראוי והנכון ביותר לעשותו בשעה קשה זו.
מוטלת על כתפיו של מנהיג המפלגה החדש שייבחר אחריות כבדה. לא כל אחד יכול לקחת על עצמו את המשימה הגדולה הזו, אך יש אדם שאני מוקיר ומעריך ומאמין שיש לו את היכולת, הכישורים, הידע והניסיון הנדרשים כדי להוביל את התנועה ואת המדינה לחוף מבטחים, והוא חברי היקר, ח"כ גדעון סער''.

מבחינתו של דנינו, מדובר בהימור פוליטי גדול וככזה שעלול להביא לקרע בינו, לבין תומכי הליכוד בעירו. הליכוד זכה בבחירות האחרונות ב-36 אחוזים והיא המפלגה החזקה בעיר. בנגב, בנימין נתניהו נהנה מהערצה גורפת ובהפגנה שנערכה בתחילת השבוע בבאר שבע, המשטרה נאלצה לחצוץ בין מפגיני תאי השמאל באוניברסיטת בן גוריון, לבין מפגיני ליכוד, מתומכי נתניהו. 

תגובות

End of content

No more pages to load