• 08 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

השקט הופר: ירי רקטות על עוטף עזה. האם גם הפעם הממשלה תבליג?

סמוך לשעה 20:50 הושמעה אזעקת צבע אדום בעוטף עזה ובעיר שדרות. תושבים מדווחים על יירוטים גם ביישוב גדול

(צילום: כפיר / נחלת הכלל)

וידאו: יירוט מעל שדרות (צילום: דדי פולר / חדשות ביטחון שדה)
​​​​​​​


מי שלא הגיב אתמול, סופג היום טילים: בתום יום זעם בעזה, ירי הערב לעבר יישובי עוטף עזה. אתמול נורתה רקטה לעבר יישובי העוטף, אז לא הופעלה אזעקת צבע אדום. צה''ל לא הגיב על הפרת הפסקת האש. הערב, סמוך לשעה 20:50, הושמעה אזעקת צבע אדום ביישובי העוטף. תשובים מדווחים על לפחות שלושה יירוטים ויירוט מעל יישוב גדול. זהו מידע ראשוני, מבוסס על דיווחי תושבים. 

אישה אחת נחבלה, כשרצה למרחב מוגן.

וידאו: אזעקות, יירוטים, רצים לממ''ד (צילום: נתי בן לולו, רץ ברשתות)
​​​​​​​


מצה''ל נמסר: ''בהמשך לדיווח על התרעות, זוהו שני שיגורים משטח רצועת עזה לשטח ישראל. לוחמי כיפת ברזל יירטו שיגור אחד''.

מעיריית שדרות נמסר: ''לפני מס' דקות אזעקת צבע אדום בשדרות. לא ידוע על נפילות בעיר ואין דיווח על נפגעים בגוף, מלבד אישה שנחבחה בדרכה למרחב מוגן. נכון לעכשיו ללא שינוי בהנחיות''. 

גורמים בעזה מדווחים כי כוחות חמאס יירו על כלי טיס בלתי מאויש של צה''ל שחג בשמי הרצועה. לפי אותם גורמים, חיל הים יורה לעבר סירות באיזור חאן יונס. 

ראשי המועצות בנגב קוראים לשר הביטחון להורות על צה''ל להגיב בעוצמה

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, מתייחס לירי הערב לעבר העיר: "ראש הממשלה, מר בנימין נתניהו, לפני שבועיים הנחית לחסל פצצה מתקתקת בעזה.  הערב נורו שתי רקטות לכיוון שדרות. אם לא תורה על מענה חזק ותקיף שיחסל את החוליה ששיגרה את הטילים לכיווננו, תוכיח בחוסר תגובתך שאתה נותן חסינות לחמאס ולג'יהאד.  מה אתה מתכוון לעשות הלילה על מנת שילדינו יישנו בשלווה והטרוריסטים שיורים עליהם יחוסלו? הרתעה משיבים ביוזמה, בנחישות, בחיסול ופגיעה בטרור".

תמיר עידאן, ראש המועצה האזורית שדות נגב בתגובה לירי על יישובי העוטף: " לא ייתכן שעשרות אלפי תושבי העוטף הם בני ערובה של ארגוני הטרור. הטיפטופים חזרו - ונדמה שאין לאף אחד אומץ לעמוד מול ארגון הטרור חמאס ולהבהיר פעם אחת ולתמיד:  חיי תושבי העוטף אינם הפקר. חמאס צריך לשלם מחיר משמעותי ולהבין שכל ירי לעברינו יגרום לרעידת אדמה ומחיר כבד עבורו ועבור מנהיגיו. אני קורא מכאן לראש הממשלה ושר הביטחון להורות לצה"ל להגיב בעוצמה על הירי הערב בכדי להבהיר היטב שחיי התושבים בעוטף אינם הפקר ".

תגובות

End of content

No more pages to load