• 08 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

הפסקת אש? פגז פגע במועדון באשכול, רקטה נורתה אתמול מעזה

המציאות הביטחונית של תושבי הנגב: אתמול בלילה רקטה נורתה מעזה לעבר יישובי אשכול, היום: פגז תועה ממצרים פגע במועדון ביישוב במועצה

הפגז בתוך המועדון. בנס לא התפוצץ (צילום: מועצת אשכול)

הפסקת אש? תושבי הנגב ממשיכים לחיות בשיגרת הרקטות, כאשר בנס - שני אירועים בשעות האחרונות מסתיימים ללא פגיעות בנפש. אתמול, שני, בשעות הלילה, נורתה רקטה מעזה לעבר יישובים במועצת אשכול. לא הופעלה אזעקה והרקטה נפלה ככל הנראה בשטח פתוח, בקרבת הגבול.

הנקודה בה חדר הפגז למועדון (צילום: מועצת אשכול)​​​​​​​

הבוקר פגז תועה, שנורה ממצרים, פגע בקיר מועדון ביישוב במועצת אשכול. למרבה המזל, באותה שעה המקום היה ריק מאדם. מדובר בירי מצרי, שלא כוון לישראל, אלא כנגד חוליות טרור הפעילות באיזור הגבול וזליגה כזו מתקיימת מעת לעת.

גורמי צה''ל הגיעו למבנה שנפגע מפגז תועה של טנק מצרי. זאת לא הפעם הראשונה, בחודשים האחרונים, שמבנה במועצה סופג ירי תועה: הייתה זליגה דומה לפני כחודשיים. הפעם מדובר בירי מטנק, שהוא חריג ומסוכן יותר. הבוקר, זמן קצר לאחר האירוע, קצינים ישראלים ומצרים ניהלו שיח על האירוע, זאת כחלק משימור התיאום הביטחוני בין ישראל למצרים. והאירוע מתוחקר על ידי הישראלים והמצרים.

בשני המקרים, צה''ל לא הגיב. ביישובי העוטף יודעים כי הסבב הבא הוא רק עניין של זמן. הבוקר הודיעה תנועת חמאס כי תכנס בשעות הקרובות ''מסיבת עיתונאים דרמטית''.  ככל הנראה, מדובר בנושא הקשור לבחירות ברשות הפלסטינית - ולא בעניין הקשור לישראל. 

מדוברות אשכול נמסר: ''פגיעה במבנה ביישוב בדרום מועצת אשכול, ככל הנראה כתוצאה מירי תועה מכיוון מצרים. אין נפגעים 
כוחות בטחון במקום והאירוע בבדיקה''.

דובר צה''ל לא התייחס לשני המקרים. 

תגובות

End of content

No more pages to load