• 05 אוגוסט 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

הם משלנו

פרס העיתונאים המצטיינים בישראל הוענק לתמיר סטיינמן (חדשות 12) אלמוג בוקר (חדשות 13) נועה גבאי ("באר שבע נט") ודודי לוי ("כאן דרום", אשקלון)

צילום: איגוד דוברי הרשויות המקומיות בישראל

תמיר סטיינמן (חדשות 12) ואלמוג בוקר (חדשות 13) הם הזוכים בפרס בקטגוריית "כתבה מקומית". הזוכים בקטגוריית "כתב מקומי" לשנת 2019 הם: נועה גבאי ("באר שבע נט") ודודי לוי ("כאן דרום", אשקלון).                                                    

בנימוקי חבר השופטים בראשות חוקר התקשורת פרופ' חיליק לימור בו חברים עורכת גלובס, נעמה סיקולר והעיתונאית דורית שריד. נכתב בין השאר:

תמיר סטיינמן (חדשות ערוץ 12) ראוי להערכה מקצועית בזכות הסיקור שהוא מעניק לצופי הטלוויזיה על הנעשה בדרום הארץ ובמיוחד בימי האירועים הביטחוניים. הפרס מוענק לו השנה לא בזכות הסיקור הביטחוני השוטף, אלא דווקא בשל סדרת כתבותיו על אי-המענה למצוקות הנפשיות והחרדתיוּת של תושבי עוטף עזה והדרום, בעקבות הסלמת המצב הביטחוני באזור. בסדרת כתבותיו חשף סטיינמן את המחסור בפסיכולוגיים חינוכיים בבתי הספר בעוטף עזה ועל כך שעל אף הבקשה להוסיף עובדים, קיצץ משרד החינוך בתקנים. עוד פרסם על קריסת מרכזי החוסן בשדרות – שטיפלו בנפגעי חרדה בעיר ובסביבה. הוא לא זנח את הנושא והמשיך לעסוק בו, גם באמצעי תקשורת אחרים, כדי להביא אותו למוּדעוּת ארצית רחבה. מאמציו אמנם זכו להבטחות מצד הרשויות האחראיות, אולם עדיין יש קשיים בגיוס הכסף ובתשלום משכורות וחשש לסגירת המרכזים. זוהי דוגמה ומופת לעבודת עיתונאי שנרתם לפעולה למען מטרה חשובה מעבר לתפקידו הרגיל.

לגבי אלמוג בוקר (חדשות ערוץ 13) נכתב בנימוקי ועדת הפרס: אלמוג מוכר לכל צופי הטלוויזיה מהסיקור השוטף, הקשה והתובעני של האירועים בדרום ובמיוחד בעוטף עזה. שוב ושוב ראינו אותו מדווח במשך יממות רצופות על האירועים הביטחוניים ועל המצב המתוח. אבל, אלמוג איננו רק כתב המסקר אירועים ביטחוניים. מזה שנים אחדות הוא מביא לצופים גם את סדרת "משהו קטן וטוב" שמשודרת מידי ערב שישי במהדורת "שישי עם אילה חסון" וכשמה כן היא  - חייכנית, מחמיאה ומעודדת.

לגבי נועה גבאי צוין: רשימותיה של נועה מביאות ניחוח של פעילות התנדבותית וחיי קהילה עשירים. כבר נאמר על התיאטרון שאין בו תפקידים קטנים. כך אפשר לומר גם על עיתונות. גם רשימות קצרות וממצות יש בהן לפעמים עולם ומלואו נכתב.

צילום: איגוד דוברי הרשויות המקומיות בישראל

לגבי דודי לוי נכתב: דודי ערך ופרסם תחקיר חשוב על שערוריית המיגוניות באשקלון. בעיצומם של ימים מלאי מתח בטחוני העביר פיקוד העורף 19 מיגוניות לאשקלון כדי שיפוזרו ברחבי העיר ובעיקר בשכונות הדרומיות. זאת, בעקבות מטחי הטילים שנורו לעבר העיר והעובדה שתושבים רבים חיו ללא הגנה ראויה. העיתונאי גילה, כי המיגוניות הועברו למתחם סגור ושם היו מונחות ללא שימוש. בכתבותיו הצליח דודי לוי להעביר את תחושת החרדה, הכעס וחוסר האונים של התושבים כמו גם את התגובות הבלתי מספקות של הגורמים הרשמיים השונים.בעקבות החשיפה ופרסום המחדל החלה העיריה לפזר את המיגוניות בעיר. זו דוגמה ראויה לעיתונות חושפת, חוקרת ובלתי מתפשרת.

תגובות

End of content

No more pages to load