• 15 אוגוסט 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

יוזמה באר שבעית נגד הקבלנים הפירטיים

בארגון הקבלנים והבונים בב''ש מנסים לטכס עצה איך להתמודד עם תופעת הקבלנים הלא מורשים: ''לא ניתן יד לעבריינות זו''

סיור בשטח של ארגון הקבלנים בב''ש (צילום: יח''צ)

ארגון הקבלנים והבונים באר שבע והנגב כינס  "שולחן עגול" בהשתתפות בכירים בענף הבנייה, עיריית באר שבע, נציג רשות המיסים ורשם הקבלנים, כדי לבחון אמצעי טיפול בתופעה העבריינית של קבלנים לא רשומים. אלי אביסרור, יו"ר ארגון קבלני הנגב: "הקבלנים המתחזים מסכנים את בטיחות עובדיהם, אינם עומדים בכללי התכנון והבנייה ופוגעים במוניטין ענף הבנייה ולא ניתן יד לעבריינות הזו".

להערכת אנשי מקצוע, בבאר שבע, עיר בה מתבצעת בניה רבה, פועלים עשרות קבלנים לא מורשים, שאינם רשומים בפנקס הקבלנים. הטענה היא, כי הם אינם מחוייבים לעמוד באותן אמות מידה מקצועיות, אך יש המעדיפים אותם בשל העובדה שהם מסוגלים להציע מחירים נמוכים באופן משמעותי. בעוד שבתחום המוסדי ההתקשרויות נעשות בפיקוח מלא, בבתים פרטיים הרצון הוא לא אחת לחסוך בהוצאות. לפעמים, הליקויים עלולים להתגלות אחרי שנים.

השבוע, התכנס "שולחן עגול" ביוזמת ארגון הקבלנים והבונים באר שבע והנגב, במטרה לטפל בתופעת הקבלנות הלא רשומה באזור הדרום ובבאר שבע בפרט. המפגש נערך בהשתתפות אילן אליהו, רשם הקבלנים וצוות חוקריו, תמר פוריה, מהנדסת העיר באר שבע, מוטי ליפשיץ, סגן מנהל מע"מ באזור הדרום כנציג רשות המסים בישראל, אלי אביסרור יו"ר ארגון הקבלנים ומ"מ נשיא התאחדות הקבלנים בוני הארץ, יוסי דלויה, מ"מ יו"ר הארגון וחבר מועצת העיר, אולג בורוכוב, מנהל הפיקוח במינהל ההנדסה בעירייה וצביקה ליבנה  מנכ"ל ארגון הקבלנים בדרום.

אלי אביסרור, יו"ר ארגון הקבלנים, ומ"מ נשיא התאחדות הקבלנים בוני הארץ: "לצערי, התופעה של קבלנות לא רשומה הולכת ומתרחבת  ופוגעת באופן עקיף וישיר בקבלנים הרשומים. מצאנו וגם ראינו כי הקבלנים הלא רשומים לרוב אינם עומדים בכללי חוק הבנייה והתכנון, ואף גוררים את היזמים לעבירות ללא ידיעתם. ארגון הקבלנים באר שבע ילחם נגד התופעה של הקבלנות הלא רשומה בכל כוחו כדי לשמור על זכיותיהם של הקבלנים הרשומים בארגון ואלו הפועלים על פי חוק".

צביקה ליבנה, מנכ"ל הארגון הוסיף: "מי שאינו קבלן רשום עובר על החוק. האם יעלה על הדעת שיאפשרו לעו"ד ללא תעודה לפעול כעו"ד ולייצג אנשים? האם יעלה על הדעת שיעסיקו מורה שלא הוכשר לכך? אנחנו קוראים לכל הקבלנים שאינם רשומים לבוא ולהירשם כחוק. אנו נסייע לכם ככל הניתן. מי שלא יעשה כך, כל רשויות החוק יפעלו כנגדו".  

תגובות

End of content

No more pages to load