• 05 אוגוסט 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

לקראת עימות בב''ש: בליכוד הורו ''להתייצב 10 על כל 1 נגד ביבי''

מתיחות שיא הערב בב''ש, לקראת ההפגנה שמארגנים תאי סטודנטים מהשמאל, כנגד רוה''מ נתניהו, שהוגש נגדו כתב אישום על שוחד, מרמה והפרת אמונים. ההפגנה חשפה את הסלידה של רבים בב''ש כלפי הציבור הסטודנטיאלי

מתיחות שיא בב''ש (צילומים: HOHEIT / CC BY SA 4.0, MathKnight / CC BY SA .40)

חשש מאלימות, הערב, בהפגנת תאי השמאל באוניברסיטת בן גוריון, בקריאה לראש הממשלה בנימין נתניהו להתפטר בתפקידו, בעקבות הגשת כתב האישום נגדו בסעיפי שוחד, מרמה והפרת אמונים. הבוקר קוראים בליכוד ''להתייצב מולם, עשרה על כל אחד, ונראה להם מה באר שבע באמת חושבת על נתניהו! מחממים מנועים לקראת יום שלישי הגדול בת"א''. בליכוד מזהירים:  ''כל מי שמגיע, לא להיגרר לפרובוקציות שיעשו נגדנו, הם מחפשים את זה''.

אם היוודע הכוונה של תאי השמאל באוניברסיטת בן גוריון להפגין הערב, ראשון, בשעה 18:00, בכניסה למרכז המורים, צצה ברשתות החברתיות הסלידה שבאר שבעים רבים חשים כלפי האוניברסיטה וציבור הסטודנטים. בין תושבי העיר, לבין המוסד האקדמי יש ''קצר'' רב שנים. באוניברסיטה מכחישים שקיים קשר כזה ומעלים על נס את הפעילות שלה בקהילה. בקרב תושבי באר שבע ופעילי שכונות יש טענה כי האוניברסיטה למעשה נעולה בפני באר שבעים, תושבי שכונות וכי היא מתעדפת את הציבור הערבי. טענה זו הוכחשה לא מכבר, אחרי ששוב הובאה לידיעת התושבים האפשרות להצטרף למסלולי לימודים שונים המקלים את הכניסה לאקדמיה - וכי אלה פתוחים לתושבי באר שבע והציבור הערבי כאחד. 

אלא שעם כל הרצון הטוב של האוניברסיטה הבאר שבעית, המטען בין התושבים לבינה רב והוא מתעצם כשמועלים נושאים רגישים, שאינם מתיישבים עם תפיסתם של רוב תושבי באר שבע, שהם מצביעי ימין, בין אם זה זכויות להט''ב, זכויות אדם, חופש ביטוי או ביקורת כנגד ראש הממשלה, גם אם הוגש נגדו כתב אישום חמור. 

כבר בעבר הופנו חיצי ביקורת כלפי הנשיאה הקודמת, הפרופ' רבקה כרמי, על כי נתנה במה לארגון ''שוברים שתיקה'' והיא אף הוזמנה לבירור בכנסת, שגרר ביקורת רבה בחוגי האקדמיה.

זעם הגולשים בב''ש: מפגיני השמאל הם ''צאצאים של מלשינים מהשואה'', ''מקווה שיפגינו על הכביש'', ''נבוא להם 10 מול אחד''

הגולשים הבאר שבעים לא מותירים ספק למה שעלול להתרחש הערב, כשתאי סטודנטים מהשמאל ינסו להפגין בלב העיר הליכודית, המעריצה את נתניהו. הגולש סיימאן וסקר כינה את המפגנים מהשמאל: ''צאצאים של מלשינים  מהשואה. אין זיקה לדת או למדינת ישראל. הם בעד פלסטין, בעד המחבלים, נגד החיילים, מניפים דגלי פלסטין, מחפשים כל הזמן איך לגרום למדינת ישראל להיראות רע בעולם ,אלא אנשים שיורקים לבאר ששותים ממנה וחבל שמקבלים במה במדינה שלנו, כולם יודעים שהקרן החדשה וארגונים אנטי ציונים עומדים מאחורי ההפגנות האל''.

הגולש חיים סבג כתב: ''אני מקווה שהם יפגינו על הכביש'' ולא פירט. םטירק זיתון קרא ''להביא ביצים ועגבניות לזרוק עליהם''. 
רונית סוחייגי טוענת כי ''הם מגיעים מהמרכז בחסות הקרן החדשה, חוצפה, שילכו יפגינו בעיר שלהם''. מאיר נגר קרא ''להעיף אותם קיבנימט שילכו ללמוד ולהפגין בתל אביב לצד אחיהם הערבים''. 

הגולשת רונית סוחייגי כתבה: ''להעיף אותם קיבנימט שילכו ללמוד ולהפגין בתל אביב לצד אחיהם הערבים''.

נופר ואחניש כתבה:  קקכלבים מסריחים תיכדחו כבר מה אתם עושים פה תחזרו לאיפה שבאתם יזרע עמלק יאלה תעופו לנו מהמדינה סטודנטים עלק אתם יכולים ללמוד רק איך לעשות ביתה לאבנה''.

אלי סמירה כתב: ''צריך להעיף אתכם מבאר שבע גם נותנים לכם ללמוד פה גם עושים באלגנים זה ידוע שאתם מתים על פיגועים וירי רקטות אתם מוכרים תמדינה משוגעים...  הסטודנטים רק הורסים את הדירות ובעלי הדירות משפצים אותם לאנשים נורמאלים שישמרו על הגירה אבל בטעות נופל עוד שמאלני על הדירה והורס אותה בגדול. תדע דבר שמאלני המקום שלו בעזה. שמאלני הוא פח אשפה שאין לו חלק לעולם הבא. נתתם לרשימה המשותפת לנהל אתכם איכס לאן הגענו''.

​​​​​​​כנהוג באירועים בעלי פוטנציאל נפיץ, נערכים במשטרה למנוע כל עימות ולחצוץ בין הניצים, בשל הפוטנציאל הנפיץ של עימות בין תומכי נתניהו לבין סטודנטים מהשמאל. כפי שזה נעשה באירועים נפיצים אחרים, רשתות חברתיות מנוטרות לאתר ''עושי צרות'' משני המחנות.

מצב זה אינו חדש. בשנה שקדמה לאירוע מצעד הגאווה הראשון בב''ש, בוטל המצעד בשל ידיעות על כוונה ברורה ומוחשית לפגוע פיזית בצועדים והמצעד התאפשר רק לאחר שהושג מתווה במסגרתו לצועדים מוקצה שטח סטרילי שיגן עליהם מזעם ההמון. שלושת המצעדים שנערכו בבאר שבע, אגב, נערכו בסדר מופתי, ללא אירועים אלימים.

תגובות

End of content

No more pages to load