• 08 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

הסערה הפוליטית מתחילה: סטודנטים יפגינו בב''ש נגד נתניהו

ככל הנראה, מערכת בחירות 2020 מתחילה ולראשונה, הפגנה בב''ש, העיר הימנית, נגד ראש הממשלה נתניהו, בקריאה להתפטרותו - בעקבות הגשת כתב האישום נגדו

נתניהו מגיב לכתב האישום (צילום מסך: כאן 11, מתוך שידור שהועבר לכל כלי התקשורת)

הולך להיות סוער: סטודנטים מהשמאל יפגנו ביום ראשון נגד נתניהו בבאר שבע, עיר ימנית בה ראש הממשלה, שהוגש נגדו כתב אישום בסעיפים חמורים, זוכה לפופולריות ונערץ על רוב תושבי העיר.

ביום ראשון הקרוב (24.11) בשעה 18:00 במרכז מורים בשדרות רגר,תיערך הפגנה בקריאה להתפטרותו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, בעקבות הגשת כתב האישום נגדו, ביום חמישי האחרון, בסעיפי שוחד, מרמה, והפרת אמונים. את ההפגנה מארגים סטודנטים מתאי אופק ומרצ באוניברסיטה. זו הפעם הראשונה כמעט בה אנשים יפגינו בבאר שבע, עיר ימנית, נגד ראש הממשלה.

ביום חמישי האחרון הודיע היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, על החלטתו להגיש כתב אישום נגד נתניהו. עם זאת, כמו עם כל אזרח אחר במדינת ישראל, עומדת לראש הממשלה חזקת החפות והזכות להוכיח אותה בבית המשפט. חברי מפלגות מהקשת השמאלית של המפה, בבאר שבע, נזהרו לאורח השנים שלא לבקר את ראש הממשלה ולא לצאת כנגדו, מאחר ונתניהו זוכה לפופולריות גדולה בבירת הנגב. 

זה באשר לתושבים. הסטודנטים הם סיפור אחר והאוניברסיטה הבאר שבעית ראתה את עצמה לא פעם מסתבכת עם עמותות ופעילי ימין וגם פעילי שכונות. ההפגנה היא פתח לתקופה פוליטית סוערת מאוד, עם בחירות הצפויות בחודש מרץ 2020. ההפגנה היא של התאים הפוליטיים ולא של האוניברסיטה.

אור ארז, ממארגני ההפגנה סיפר: "לא ניתן לנתניהו להוביל את המדינה לתהום ולאלימות בגלל התרבות המושחתת שהנהיג וניסיונותיו להתחמק מאימת הדין. אנחנו עדים למצב מטורלל בו יש מתקפה חסרת תקדים וחסרת אחריות של ראש ממשלה תחת כתב אישום נגד החוקרים, המשטרה, היועמ"ש, והתקשורת- נגד הדמוקרטיה .אסור לנו להיות אדישים למצב המסוכן הזה ועלינו להשמיע קול מחאה ברור לפני שיהיה מאוחר מידי". 

נועה חסידוב, יו"רית תא אופק (העבודה) באוניברסיטת בן גוריון: "המסר מאוד פשוט - ביבי, תתפטר. אל תיקח את כולנו איתך לתוך הסחרור המטורף הזה. לך לבית משפט, תלחם על חפותך כאזרח מן השורה ולא ממשרד ראש הממשלה. מדינת ישראל זועקת למנהיגות, חזקה, יציבה, נקייה. לא נקבל ראש ממשלה תחת כתבי אישום, זה קו אדום מוסרי שאסור לחברה שבה אנו חיים להשלים איתו".

וידאו: ראש הממשלה מגיב להגשת כתב האישום נגדו (שידור שהועבר במשותף לכל ערוצי התקשורת)


​​​​​​​
יונתן בר, יו"ר תא מרצ באוניברסיטת בן גוריון: "אדם שמדינת ישראל מאשימה אותו בשוחד לא יכול להמשיך ולהנהיג את המדינה. במשך שנים שמענו מנתניהו שלא יהיה כלום כי אין כלום, מסתבר שיש. אנחנו נמצאים בתקופה גורלית, אחרי שתי מערכות בחירות שקרעו את העם, ועל הפנים לאחת נוספת. אם טובת המדינה עומדת לנגד עיניו, על נתניהו להתפטר היום, לגשת להתעסק בעיניו המשפטיים ולאפשר למערכת הפוליטית ולמדינה להחלים ולאחות את הקרעים".

ועוד אומרים מארגני ההפגנה: "ראש ממשלה ששקוע עד צוואר בחקירות אין לו מנדט מוסרי וציבורי לקבוע דברים כל כך גורליים למדינת ישראל כי קיים חשש אמיתי שיקבל הכרעות על בסיס האינטרס האישי שלו על בסיס האינטרס האישי של ההישרדות הפוליטית שלו ולא על בסיס האינטרס הלאומי". המוחים מדגישים כי את המילים האלה אמר לא אחר מאשר ראש הממשלה בנימין נתניהו, ועליו לדבוק בהן גם כאשר הדין מופנה כלפיו.


תגובות

End of content

No more pages to load