• 08 אפריל 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

הפתעה: וועדת הכספים אישרה היום את מתווה הפיצוי לעסקים בעוטף

ריח בחירות באוויר? אחרי דיונים רבים והסכמה בעל פה, אישרה הבוקר ובמפתיע וועדת הכספים של הכנסת את מתווה הפיצוי לעסקים בתחום המסעדנות וענפי האירועים ביישובי ספר

העיר שדרות: אושר המתווה שיסייע לבעלי המסעדות ואולמי האירועים (גוגל מפות)

וועדת הכספים של הכנסת, אישרה היום פה אחד את התיקון לתקנות הפיצויים, שהעבירו לוועדה שר האוצר משה כחלון ורשות המסים. התיקון כולל מתווה פיצויים לעסקים בענפי האירועים והמסעדות ביישובי ספר והנותן מענה קבוע למאפיינים הייחודיים של ענפים אלו. ההסכמות שהובילו לאישור התקנות הושגו לאחר דיונים שנערכו בין הרשות לוועדה בהובלת מנהל רשות המסים, ערן יעקב ויו"ר ועדת הכספים של הכנסת, ח"כ משה גפני.

בהתאם לתיקון לתקנות שאושר ותחולתו מה-1 במאי 2018, עסקים אלו ביישובי ספר יהיו זכאים לפיצויים בגין ביטול אירועים עקב הנחיות פיקוד העורף וקלקול חומרי גלם. הם יוכלו לדרוש פיצויים בגין נזקים אחרים שנגרמו להם בשל הפסקת פעילות של 24 שעות. 

עד כה, עסקים אלו יכלו לדרוש פיצויים בגין נזק עקיף שנגרם להם עקב הפסקת פעילות מלאה של למעלה משבוע ימים. אולם, לנוכח המציאות הביטחונית של אירועי הסלמה קצרים ובתדירות גבוהה, עלה צורך לתקן את התקנות לגביהם. זאת, בשל היותם חשופים לביטולים של אירועים ולהפחתה משמעותית בפעילותם בעת הסלמה ביטחונית וכן בשל הקושי להתאושש כלכלית לנוכח ויתור על צריכתם. נבהיר, כי התיקון הוא של התקנות הקיימות ולא מדובר בהוראת שעה.

פיצויים לאולמות שמחות, גני אירועים ומוסדות תרבות ופנאי ביישובי ספר, יינתנו בגין נזק ממשי שנגרם בשל ביטול של אירוע או פעילות אצלם, בשל הגבלות של פיקוד העורף וכן בגין נזק ממשי שנגרם להם עקב הפסקת פעילות של למעלה מ-24 שעות.

פיצויים לבתי אוכל ביישובי ספר יינתנו לאחר הפסקת פעילות של 24 שעות ולגבי חומרי גלם שהתקלקלו בעקבות המצב הביטחוני לא תידרש הפסקת פעילות.

לאור פניות, קרן הפיצויים מבהירה, כי עובדים המתגוררים באזור הדרום 0-40 ק"מ מרצועת עזה, שנעדרו באירוע ההסלמה האחרון ממקום עבודתם באזור זה, בשל הנחיות פיקוד העורף על סגירת מקום העבודה, זכאים לשכר עבור ימי עבודה אלו והמעסיקים רשאים לדרוש פיצויים מהקרן בגין השכר לעובדים.  

ואיך הגיבו המסעדנים בדיון שנערך בוועדת הכספים?

יבין, בעל אולם אירועים ליד ברור חיל: "האולם שלי לא נמצא בקיבוץ, אלא באזור תעשייה, 6.7 קילומטר. אני זכאי לפיצוי. אבל הפיצוי מדבר על יישובי ספר בתוך 7 הקילומטר ואני לא נמצא בתוך יישוב". אמיר דהן, רשות המיסים, השיב לו: "נבדוק את המקרה".  
תומר מור, מסעדן: "אנחנו עמותה של מסעדנים, אנחנו רוצים להודות לכם היו"ר והוועדה, ולרשות המיסים. זה זמן לברכות ולא לתלונות. אנחנו שמחים על האחדות שיצרנו בין כל חברי הכנסת. אנחנו רק רוצים להמשיך ולגדול, ואנחנו מודים לכם על ההליך היום".

ניר שוחט, מסעדן: "אני מודה לכל אחד ואחת מכם על מה שעשיתם עבורנו. כולנו תושבי העוטף, חלקנו דתיים, חילונים, שמאל, ימין, אך כולנו נושאים את דגל הישראלי הגאה. בשנתיים האחרונות נכנס בישראלי הגאה איזה ספק. לא הרקטה הכניעה אותנו, אלא ההבנה שהמדינה מפקירה אותנו. היום החזרתם לנו את הגאווה. תושבי העוטף מבקשים שאם אנחנו בדרך לבחירות שלישיות, אז שהפעם אנחנו רוצים שהם יהיו על פתרון של ממש".

תגובות

End of content

No more pages to load