• 28 מאי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

ליברמן: "לא נצטרף לממשלת מיעוט או ממשלה צרה, אנחנו בדרך לבחירות"

כתבנו הפוליטי מלווה את הדרמה של השעות האחרונות ומדווח מהמתרחש בסיעת ישראל ביתנו

יו''ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן (צילום סלולרי)

מאת: משה פריאל כתבנו הפוליטי

דומה כי כל המדינה עצרה היום לקראת השעה 13:00 את נשימתה בצפייה להצהרה הדרמטית שנתן יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן בכנסת. גם בימים כתיקונם צר וקטן חדר סיעת ישראל ביתנו  מלהכיל את החכי"ם והעיתונאים שמקיימים אחת לשבוע את ישיבתם . קל וחומר היה הדבר היום כאשר עשרות העיתונאים המתינו בצפיפות ובדריכות מתוחה למוצא פיו.

"לא היה שום פער מהותי ,זה הכל אישי פרסונלי אחד לא היה מוכן להיפרד מהגוש והשני לא התכוון לקבל את מתווה הנשיא. עשיתי כל מאמץ הפכתי כל אבן להגיע לממשלת אחדות לאומית ליברלית למרות פיתויים שהוצעו לי כממלא מקום ראש הממשלה ורוטציה בשנה האחרונה חשף בפני העיתונאים והמשיך: "אנחנו לא מוכרים עקרונות בשביל כסאות גם לא בשביל הכסא הכי מרופד וגבוה''.

ליברמן שטח בפני הנוכחים בפני מה אנחנו עומדים ומדוע הוא חוזר בצורה עקבית על חשיבותה של ממשלת אחדות: "אני מדבר על ממשלת אחדות, למרות שזו לא קונסטרוקציה שאנחנו רגילים אליה. מי ששמע חדשות בבוקר וראה את הנתונים על הגרעון התקציבי הבין שהיום יש אתגר כפול גם ביטחוני וגם כלכלי ולכן אין אופציה אחרת אלא ממשלת אחדות .למה לא הקמנו ממשלת אחדות ליברלית? לצערי נתניהו משעבד את תנועת הליכוד למפלגות החרדיות".

את האשם בזה הטיל ליברמן על שני הצדדים: "היה משחק האשמות משני הצדדים בלי נכונות לקבל החלטות קשות ודרמטיות לכן גם נתניהו שניסה בכל דרך למשוך זמן ולשמור על הגוש החרדי וגם גנץ שמעולם לא קיבל את מתווה הנשיא .גם כחול לבן שיחקו עם משחק כפול ושמרו ערוצים פתוחים עם מפלגות חרדיות והציעו להם הבטחות מרחיקות לכת".

באשר לדיבורים שהיו על הליכה משותפת עם הרשימה המשותפת אמר:"היה ברור שלא נלך עם הרשימה המשותפת אבל שמרנו על ערפל קרב כדי ללחוץ על נתניהו אין שום סיכוי שנצטרף לממשלה צרה ולא לממשלת מיעוט".

דומה כי ליברמן הפוליטיקאי המנוסה ושועל הקרבות הוותיק מכוון היה גם היום בנאומו להתכוונן לבחירות הבאות אליהן  יבוא עם אג'נדה חדשה בחירות אישיות שבה יאפשרו לראש הממשלה לכהן שנתיים ואמנה: "אנחנו נמצאים בזמן פציעות אני מקווה שנעשה תיקונים שיאפשרו להגיע לתוצאה ברורה יותר חובת הצבעה של האזרחים אמנה משותפת של כל המפלגות הציוניות ובחירה ישירה לצערי אי אפשר לשנות כללי משחק תוך כדי משחק".

מה עשוי להיות בהמשך?
היום בחצות יפקע המנדט של יו"ר כחול לבן בני גנץ ונתחיל לספור 21 יום שבמהלכן כל צד יצטרך להביא 61 חתימות כדי לקבל שוב את המנדט להרכיב ממשלה ליברמן הדגיש היום "אני לא ישלים לאף צד את המנדט ה-61 אנחנו לא נצטרף לא לממשלה צרה ולא לממשלת מיעוט".

תגובות

End of content

No more pages to load