• 28 מאי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

יש לכם נשק בלתי חוקי בבית? מסרו אותו למשטרה, לא יעשו לכם כלום

מבצע של המשרד לביטחון פנים להחזרת נשק בלתי חוקי, ביישובים הערביים, נפתח אתמול ויימשך עד ה-28 לחודש. אין חובה להזדהות והמשטרה מבטיחה לא לנקוט בהליכים. בינתיים, ההיענות דלה

נשק בלתי חוקי באחת התפיסות ברהט (צילום ארכיון: דוברות המשטרה)

הכוונה טובה: להפחית את כמויות הנשק הבלתי חוקי בישראל ברשויות הערביות. הציבור הערבי חווה את אחת השנים הקשות והכואבות בכל הנוגע לקורבנות ירי: מתחילת השנה נרצחו 82 בני אדם, מאות אחרים נפצעו. בדרום, רק לאחרונה אירע רצח שני צעירים סמוך לכביש עומר, ילדים נפצעו במהלך קטטת ירי ומהנדס העיר רהט נורה בדרכו למסגד. במבצעים שעורכת המשטרה מעת לעת ביישובים, אלה המוכרים ואלה בפזורה, נמצא נשק רב, כמו גם אמצעי לחימה ותחמושת תקנית. כמה שלא מחפשים, תמיד יש עוד. 

השר ארדן: "אני מקווה שתחושת החירום בעקבות הנפגעים הרבים תוביל הפעם אזרחים רבים למסור את נשקם ולסייע להפוך את היישובים הערביים לבטוחים יותר. רק באמצעות שיתוף פעולה עם הציבור הערבי והתגייסות המנהיגות שלו למאבק באלימות ובשינוי הנורמות, נוכל לחזק את הביטחון האישי ולהציל חיים רבים".

ביוזמת השר לביטחון הפנים גלעד ארדן, יחלו ביום ראשון הקרוב משטרת ישראל והמשרד לביטחון הפנים בשיתוף למעלה מ-80 רשויות מקומיות בחברה הערבית, במבצע נוסף למסירת כלי נשק ואמצעי לחימה בלתי חוקיים. המבצע, שיארך שבועיים, הוא חלק מהתכנית הכוללת לחיזוק הביטחון ביישובי החברה הערבית ומדובר בצעד נוסף במאבק לצמצום האלימות במגזר הערבי.

רעולי פנים יורים באוויר בחתונה סמוך לבאר שבע (צילום ארכיון, רץ ברשתות)​​​​​​​

 במסגרת המבצע ניתן יהיה למסור נשק ואמצעי לחימה לא חוקי בכ-40 תחנות מרכזיות שיפרסו ביישובים הערבים, בין התאריכים 17.11.19 ל-28.11.19 (מלבד שישי ושבת) בין השעות 10:00 עד 18:00. מוסרי הנשק ואמצעי הלחימה לא יצטרכו להזדהות ולא יינקטו כנגדם הליכים פליליים בגין עבירה של החזקת נשק לא חוקי. נקודות האיסוף בנגב ממוקמות ברהט, לקיה, תל שבע, שגב שלום וכסייפה. 

המשרד לביטחון פנים יצא במסע פרסום נרחב ברשתות החברתיות (צילום מסך)​​​​​​​

השר ארדן: "במבצע הקודם שיזמתי לא זכינו לצערי לשיתוף פעולה. אך אני מקווה שתחושת החירום בעקבות מספר הנפגעים הרב תוביל אזרחים המחזיקים בנשק לא חוקי למסור הפעם את נשקם ולסייע בכך להפוך את הישובים הערבים לבטוחים יותר. המשרד לביטחון פנים ומשטרת ישראל משקיעים משאבים אדירים ופורסים כוחות באופן חסר תקדים על מנת לאכוף את החוק, להילחם בפשיעה בחברה הערבית ולהשפיע על שינוי נורמות באופן שיביא להצלת חיים רבים".

תגובות

End of content

No more pages to load