• 16 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

חברי הליכוד בב''ש: ''כינוס חירום על גורל המדינה''

2 אוטובוסים עם תומכי ליכוד יצאו מבאר שבע לכנס התמיכה בראש הממשלה נתניהו ונגד הקמת ממשלת מיעוט. ''ממשלת מיעוט מסוכנת לדרום'', אומרים בסניף

הכינוס בגני התערוכה (צילום: יוסי ג'יבלי)

מאת: משה פריאל כתבנו הפוליטי

סניף הליכוד בבאר שבע היה היום בשעות  הצהריים הומה בחברים שהתכוננו להפגין נוכחות בכנס החירום.  שני אוטובוסים מלאים יצאו מבאר שבע לגני התערוכה, בתל אביב, שם נערך הכנס. יו"ר הסניף וסגן ראש עיריית ב''ש, שמעון בוקר, אמר לברנז'ה news: "משמעות כנס החירום הוא גורל מדינת ישראל. כשביבי אומר גורל מדינת ישראל, הוא לא אומר זאת בציניות. הוא אומר זאת בצורה ברורה וריאלית אם מחר למשל אנחנו נצטרך לתקוף בסוריה או בעזה, האם נצטרך לשאול את אחמד טיבי או איימן עודה. זה מצב מסוכן במיוחד לדרום הארץ, לצפונה ולעם ישראל כולו. להערכתי שלושת הרמטכ''לים התעשתו ולא יעזו לעשות צעד זה, כי זה יהיה בכיה לדורות''.

שעון החול להרכבת הממשלה הולך והוזל ולבני גנץ יש עד יום רביעי להציג בפני הנשיא ממשלה. היה ולא יצלח להציג רוב של 61 חברי כנסת, הוא עשוי להציג ממשלת מיעוט, כשמבחוץ יתמכו חברי הרשימה המשותפת,  בתקווה שבמהלך הקדנציה יצטרפו לממשלה זו עוד חברים. אם תוצג ממשלת מיעוט, הכנסת תצטרך רוב של 61 ח''כים על מנת להפיל אותה. את הרוב הזה אין לנתניהו ללא ליברמן. 

ישראל נמצאת במצב חסר תקדים בו כבר שנה אין לא ממשלה מתפקדת, לא מפכ''ל, רשויות מקומיות רבות ביטלו תוכניות וצמצמו פעילות, כי אין מי שיאשר תקציבים, שלא לדבר על הססנותו של שר הביטחון הטרי. 

וידאו: חברי הליכוד בב''ש מתארגנים לנסוע לכנס (צילום: משה פריאל)
​​​​​​​


היטיב לתאר את המצב נשיא המדינה ראובן ריבלין שביקר היום בנתיבות ובנאומו נזף בשני הצדדים המתבצרים כל אחד בעמדות שלו: "די לנו בבחירות האלו הפערים אישיים ולא פוליטים כחול לבן וישראל ביתנו אותתו שהן קרובות להסכם הושגה התקדמות של ממש בניסוח קווי היסוד".

כמעט באותה שעה כינס ראש הממשלה בנימין נתניהו את ראשי גוש הימין במשרד ראש הממשלה ונפרד מהם בציפיה כי בערב בגני התערוכה בכנס החירום שהוא מארגן יפגינו מיפגן כח של בלוק ה-55. אולם על הבמה נכחו רק בכירי הליכוד ודומה היה דווקא שאת נאומו מכוון נתניהו לליברמן: "ממשלת מיעוט זו פגיעה חמורה בדמוקרטיה הישראלית ואנחנו מבינים שרנחנו חייבים להתכנס לפעולת חירום מול מצב חירום .אנחנו נמצאים ברגע גורלי למדינת ישראל ראשי כחול לבן בני גנץ גבי אשכנזי ובוגי יעלון החליטו להקים ממשלת מיעוט שתהיה תלויה בחברי הרשימה הערבית המשותפת. כשאני אומר ערבית אני לא מדבר על ערבים.
ערבים יכולים להיות ציונים ותומכים במדינת ישראל אבל אלה אינם ציונים ואינם תומכים במדינת ישראל''.

כשהוא  מכוון את דבריו לי"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ אמר נתניהו: ''אני מבקש לפנות אליך ואני רוצה להבהיר לך הם רוצים להעמיד אותך לדין כפושע מלחמה גם את גבי אשכנזי ובוגי יעלון הם רוצים להעמיד אתכם כפושעי מלחמה זו סטירת לחי למי שהצביע לך זו פגיעה חמורה בדמוקרטיה הישראלית".

תגובות

End of content

No more pages to load