• 16 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מכבי בקהילה

בפרויקט ייחודי דואגים אנשי 'מכבי שרותי בריאות' לביקור שבועי של מתנדבים אצל חולים מרותקי בית מבאר שבע.

צילום: דוברות מכבי

פרויקט ייחודי מסוגו במכבי שירותי בריאות מוכיח את החשיבות הרבה שיש לקשר בין גוף לנפש. פרויקט "נפגשים" הינו פרויקט התנדבותי במכבי, אשר הולך ומתרחב בפריסה ארצית וגם בבאר שבע. בפרויקט זה מפעילים צוותי 'מכבי' מערך שלם של מתנדבים מבוטחי הקופה. אותם מתנדבים מגיעים לביקור שבועי בביתם של מטופלים מרותקי בית, כאלו אשר עקב מצבם הרפואי לא יכולים לצאת מביתם, או לא מסוגלים להתרחק ממנו.

צילום: דוברות מכבי

"מה שהחל כפרויקט הפך למשהו גדול הרבה יותר. נוצרים קשרים אישיים, ומתנדבים רבים מבקשים לשהות עם המטופלים למעלה משעה בשבוע. חשוב לציין שבמקרים מסוימים אנו גם פונים למחלקת הרווחה ברשות המקומית, במידה ואותו מטופל זקוק לעזרה נוספת, ואנו פועלים איתן יחד כדי להיטיב את מצבו" התייחסה השבוע מיטל יצחק מנהלת הפרויקט לנושא. "מדובר בפרויקט מדהים ומרגש לו שותפות חברת 'אמדוקס' עמותות איחוד הצלה, תן כבוד, עזר מציון ועוד" הוסיפה מיטל. "ולראיה מכתבי התודה המרגשים שאנו מקבלים כל הזמן".

כיום במחוז דרום, ישנם כ – 150 מתנדבים הלוקחים חלק בפעילות, ממצפה רמון ועד רחובות. "יש קשר ישיר בין הבריאות שלנו לבין תחושת בדידות, כאשר בדידות יכולה להחריף מצב רפואי. לדוגמא, היא יכולה להוביל לדיכאון וכתוצאה מכך המערכת החיסונית נחלשת" מספר איפרגן.


תגובות

End of content

No more pages to load