• 16 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

צפו: יירוטים בשמי הנגב, הפסקת האש קורסת

למרות הפסקת האש - הג'יאהד האיסלמי ממשיך לירות על יישובי הנגב. ראשי מועצות החליטו לפעול בניגוד להקלות של פיקוד העורף - ולא לקיים לימודים

הירי מעזה, כפי שנקלט במצלמות אבטחה (רץ ברשת, ללא קרדיט)

הפסקת האש קורסת: שוב ירי לעבר יישובי הנגב, מאז הוכרז על הפסקת אש. הפעם, מעט אחרי השעה 22:00, נורו רקטות לשטח ישראל. לפי דובר צה''ל, זוהו שיגורים, שיורטו על ידי מערכת כיפת ברזל. לעת עתה, שר הביטחון הטרי נפתלי בנט בוחר להכיל את הירי ולא להשיב אש לעבר לוחמי הג'יהאד. 

וידאו: שיגור הרקטה בעזה, יירוט בעוטף (צילומים רצים ברשת ללא קרדיט)
​​​​​​​


הפסקת האש שנכנסה לתוקפה הבוקר, אחרי יומיים של ירי אינטנסיבי על ישראל, לא מחזיקה מים. כך נראה היום של תושבי הנגב, תחת הפסקת האש:הפסקת האש נכנסה לתוקפה בשעה 5:30 בבוקר.

מאז: 6:12 - צבע אדום חוף אשקלון, 6:59 - צבע אדום חוף אשקלון,  7:20 - צבע אדום חוף אשקלון,  10:55- צבע אדום נתיבות - כשהילדים היו בכיתות, כי פיקוד העורף הורה על חזקה לשיגרה,  17:24 - צבע אדום שער הנגב ושדות נגב  ובשעה:22:03 - צבע אדום בעיר שדרות. 

הערב נשמעת ביקורת קשה בנגב כנגד פיקוד העורף - על כי הפעיל שיקול דעת מוטעה ומיהר להכריז על חזרה לשיגרה. ביקורת נשמעת גם כלפי שר הביטחון הטרי בנט, שלפני שנכנס לתפקידו הרבה לדבר על הרתעה וצבא חזק ועכשיו, כשהוא יושב על הכיסא, מגלה שהעניינים לא כל כך פשוטים. 

ראשי רשויות בנגב, החרדים לגורל התושבים והילדים בבתי הספר, החליטו לפעול על פי שיקול דעת עצמאי: בעקבות האזעקות שנשמעו באזור, החליט פורום ראשי רשויות עוטף עזה - אשכול, שדות נגב, שער הנגב, שדרות וחוף אשקלון - שמחר לא יתקיימו  לימודים בכל מוסדות החינוך בחמשת רשויות העוטף . אנו עומדים בקשר עם צה"ל ובוחנים את ההתפתחויות. כרגע אין שינוי בשאר הנחיות ההתגוננות. ההחלטה התקבלה מתוך דאגה לתלמידים ולצוותים החינוכיים.

קריאה לבטל הלימודים בב''ש (מקור: באר שבע ביחד)

גם ברשתות החברתיות בבאר שבע דורשים תושבים לא לקיים לימודים, מתוך חשש להורי הילדים. בסבב הירי הראשון על הנגב, ב-30 בדצמבר 2008, החליט ראש עיריית באר שבע רוביק דנילוביץ', שרק נכנס לתפקידו, שלא לקיים לימודים בשל המתיחות הביטחונית. ב-31 בדצמבר פגעה רקטת גראד בבית הספר התיכון מקיף א' - וזרעה הרס רב.  אם באותה שעה היו ילדים בכיתה, היו נהרגים. פיקוד העורף חשב אז שצריך להמשיך לנהוג בשיגרה, ראש עיר חשב אחרת- והציל את חייהם של עשרות ילדים. 

הערב תושבים בבאר שבע קוראים לבטל את הלימודים ואת השיגרה בעיר. בפוסטים בבאר שבע ביחד. 

.

תגובות

End of content

No more pages to load