• 14 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

דימונה: עובדת סוציאלית בהריון הותקפה באלימות על ידי אם מב''ש

שירותי רווחה בדימונה יושבתו ביום ראשון למשך שעתיים, בעקבות תקיפתה של עו''סית בהריון מתקדם על ידי אם מב''ש, בנהגה באופן מסוכן בעת מפגש עם בנה במרכז קשר בדימונה

(צילום המחשה: דוברות המשטרה)

תקרית חמורה הבוקר בדימונה: תושבת באר שבע, בת 33, נעצרה לאחר שבמהלך מפגש עם בנה במרכז קשר תקפה עובדת סוציאלית בהריון מתקדם, אשר הבחינה כי האם נוהגת באופן המסכן את בנה הקטן. 

האם תקפה את העובדת הסוציאלית תקיפה חמורה: משכה ותלשה משיערות ראשה והכתה אותה בבטנה. שוטרים הגיעו למקום ועצרו את האם, תושבת באר שבע כבת 33 לחקירה. "כל חשד לתקיפת עובדי ציבור כנותני שירות היא חמורה ומשטרת ישראל תפעל למיצוי חקירתי כנגד החשודים במעשים אלו", כך נמסר מהמשטרה.

אדו מנקיטה מנהל אגף הרווחה בדימונה מסר: "עיריית דימונה מחזקת את ידי העובדת המסורה,ותדאג לה לכל צורך בעקבות הפגיעה. ביום ראשון הקרוב יושבת אגף הרווחה במשך שעתיים כהזדהות עם העובדת. לעניין המקרה,מדובר בתושבת באר שבע שתקפה את העובדת ומשכה את שערה שמעט ממנו נתלש ובנוסף בדחיפה לקיר העובדת נפצעה ברגלה הוגשה תלונה במשטרה נגד הצעירה ואני מקווה שהנושא יטופל בצורה מאסיבית כנדרש בחוק".

המקרה בדימונה מצטרף לשני ארועים נוספים של תקיפת עובדים סוציאליים שהתרחשו השבוע בצפון הארץ. עובד סוציאלי לחוק הנוער בחיפה אוים על חייו על ידי מטופל, ובאור עקיבא מטופל איים על עובדת סוציאלית עם מברג וניסה לתקוף אותה.
 
ענבל חרמוני, יו"ר איגוד העובדים הסוציאליים: "בניגוד לסיכום עימנו, אגף התקציבים במשרד האוצר טרם העביר את התקציב והתקנים הנדרשים להקמת מטה אבטחה לאומי לעובדים הסוציאליים ברשויות המקומיות. לא ניתן שימרחו אותנו יותר, אנחנו דורשים להעביר את התקציב הנדרש באופן מידיי ונכונים להחריף את המאבק באלימות ככל שידרש. באחריות המדינה והרשויות המקומיות לדאוג להגנת העובדים״.

דורון, אביה של העו''סית שהותקפה :"היום זו שעתם של נציגי העובדים הסוציאלים בארץ, רגע לפני שדמם יהפוך הפקר ונתעורר לבוקר של תופת ובשורות איוב. מחאה של שנים ועדיין העובדים הסוציאליים אינם זוכים להגנה ראויה ובטחון. אני ברגעים מטלטלי הנפש הללו, עומד כמעט נשבר מול גודל האירוע הקשה שחוותה בתי והיא בחודש השביעי להיריונה. כולנו אשמים!!! לא רק המדינה או הרשות המקומית, זו פשוט אוזלת יד שממתינה ומייחלת  לאסון בכדי להביא שינוי נדרש ומציל חיים ונפש. בתי הותקפה באכזריות ואין לי ספק שמלבד אותות הפגיעה בגוף תלווה אותה הפגיעה בנפש ותחושת ההפקר שעמדה לה בשעה הקשה''.

''אני קורא לאיגוד העובדים הסוציאלים ולראש עיריית דימונה מר בני ביטון, שהוא גם ממונה אגף הרווחה  , לבוא במחאה נחושה ובלתי מתפשרת , עד כדי השבתת המערכת ועד שינתן מענה הולם ומיידי שיבטיח את שלום העובדים הסוציאלים וכלל עובדי ומשרתי הציבור. אין לי ספק שהימים הללו יהיו לקשים ומטלטלים, אך תוכל לבוא נחמה אם נשמע קול זעקה קורע על תקיפה אכזרית של אישה היריונית, בתי היקרה''.

עם היוודע דבר התקיפה הנחה ראש העיר דימונה בני ביטון  להגיש תלונה במשטרה. במקביל הוא קיבל החלטה לפיה ביום ראשון הקרוב אגף הרווחה לא יקבל קהל לאות הזדהות עם המותקפת. כמו כן כינס ראש העיר היום בצהריים את כל מנהלי בתי הספר יחד עם היועצת שלו לענייני נשים והנחה את כולם לקיים בתאריך 25 לחודש את יום מניעת האלימות בסימן תקיפת עובדי ציבור בכלל ועו"סים בפרט. ראש העיר מצר על האירוע ומגנה כל אלימות.

תגובות

End of content

No more pages to load