• 16 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

הלימודים בב''ש התחדשו, אך הירי אל הנגב נמשך

האם פיקוד העורף טעה בשיקול הדעת למהר להכריז על שיגרה? אזעקה ביישובי הנגב, שתפסה את ילדי נתיבות בכיתות. 5 רקטות נורו, 3 יורטו על ידי כיפת ברזל

זירת נפילה באחד היישובים בנגב (צילום סלולרי, רץ ברשתות ללא קרדיט)

וידאו: הפסקת אש? תיעוד שיגור הרקטה לעבר העיר נתיבות, עלה בדקות האחרונות לרשתות חברתיות בעזה
​​​​​​​


העיר באר שבע חוזרת לשיגרה מלאה - בתום הערכת מצב  - ואחרי שהיג'יהאד האיסלמי הודיע כי הפסקת האש נכנסת לתוקפה. הלימודים בכל מוסדות החינוך בבאר שבע יתחדשו בשעה 10:00. בעוטף עזה ובמערב לכיש תיערך הערכת מצב. הלימודים יתחדשו בשעה 10:00 גם באופקים ובנתיבות, עיר שספגה ירי רב בסבב הלחימה הנוכחי. במכללת ספיר לא יתחדשו הלימודים. סמוך לשעה 11:00 שוגרו 5 רקטות לעבר יישובי הנגב. בנתיבות האזעקה תפסה את הילדים בבתי הספר ונשאלת השאלה, האם פיקוד העורף לא טעה בשיקול הדעת להקדים ולהכריז על שגרה. בדקות האחרונות פורסם בעזה כי "גדודי נאצר צאלח אלדין מחוז צפון'', הם הגוף שעמד מאחורי הירי.


במוקד 101 של מד"א לא התקבלו שיחות על נפגעים כתוצאה מפגיעת הרקטה. צוותי מד"א הוזעקו לטפל בנפגעת חרדה אחת בגזרת נתיבות.

הפסקת האש, בתום ''מצבע מוצלח'': הירי מעזה, לפני דקות (צילום: רשתות חברתיות בעזה)​​​​​​​


במכללת קיי, בסמי שמעון ובמכללות מתחדשים הלימודים בשעה 10:00.  בסבב הנוכחי לא היו אזעקות בבאר שבע, אך מקומות עבודה רבים נסגרו בהוראת פיקוד העורף. השוק העירוני נסגר, קניונים ומתחמי קניות פעלו במתכונת מצומצמת מאוד. החשש היה כי הג'יהאד האיסלמי יבצע ירי רקטי מרוכז לעבר באר שבע, דוגמת זה שנורה אתמול בשעה 23:30.

''הפסקת האש'': ככה זה נראה בשידור חי. (מקור הסרטון: כאן - תאגיד השידור הישראלי)
​​​​​​​


בהתאם להנחיות פיקוד העורף יש חזרה לשגרה מלאה בכל יישובי בני שמעון מערכת הגיל הרך תתחיל לפעול בשעה 10:00 בבתי הספר היסודיים יתחילו הלימודים בשעה 10:15. בבית הספר מבואות הנגב יתחילו הלימודים בשעה 10:45. בבית הספר אשל הנשיא לא מתקיימים היום לימודים. השעות הראשונות בכל המוסדות יוקדשו לשיחות ולמעבר לחזרה לשגרה. בשדרות וחלק מיישובי העוטף תיערך הערכת מצב. 

תגובות

End of content

No more pages to load