• 15 אפריל 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

גם מחר אין לימודים בב''ש ובישובי הנגב, עבודה - בקרבת מרחב ממוגן

הערב המסוכן ביותר: הג'יהאד האיסלמי מחפש ''תמונת ניצחון'' בצורה של נפגעים רבים - וברשויות בנגב לא לוקחים סיכונים: מחר, חמישי, לא יתקיימו לימודים, העבודה - רק בסמיכות למרחב מוגן או בתוכו

זירת נפילה בנתיבות (צילום: דוברות המשטרה)

שעות גורליות: על רקע דיווחים על רגיעה אפשרית, הג'יאהד האיסלמי מחפש תמונת ניצחון - בצורה של נפגעים רבים בצד הישראלית. על פי מידעים הערב, נקראו תושבים בעוטף עזה להישאר בבתיהם ובסמוך לממ''דים, בעקבות חשש לאירועים בטחוניים. נכון לשעה זו, 21:00, על פי הערכות מצב בפיקוד העורך, לא יתקיימו מחר לימודים בבאר שבע וביישובי הנגב. העבודה תתאפשר רק במקומות ממוגנים או שהגישה אל המתחם הממוגן מיידית.במשרד החינוך מפעילים שורה ארוכה של מענים לתלמידי הדרום, על רקע התמשכות המצב הביטחוני בדרום. מחר יהיה היום השלישי בו כ- 309,000 תלמידים בדרום (בטווח של 0-40 ק"מ) לא ילמדו. ההודעה נכונה לשעות אלה ובמשרד החינוך מבהירים כי ההודעה אינה סופית. 

(מקור: דובר צה''ל)

המצב, נכון לדקות אלה הוא כזה: 

 - הג'יהאד האיסלמי מבין שהסבב הזה מתחיל להגיע לקיצו ומופעלים עליו לחצים כבדים הן מהשליח הרוסי והן מהמצרים. הוא קלט את המסר כי ישראל לא תהסס לחזור למדיניות הסיכולים. הוא מחפש הישג ועלול לתת מכת ירי חזקה לטווחים הרחוקים. הוא מבין גם שמערכת כיפת ברזל וסיכולי מפעילי המשגרים פוגעים ביכולתם לירות.

וידאו: ירי על נתיבות  - בסרטון רפ"ק אבי עמר סגן מפקד תחנת נתיבות (צילום: דוברות המשטרה)
​​​​​​​​​​​​​​


- הג'יהאד, עם זאת, משמר את היכולות שלו. הוא ממשיך לירות ובדקות האחרונות שיגר מטחים כבדים לאשדוד. לג'יהאד יכולות וכלים בהם טרם השתמש בסבב הזה. בין היתר, ברשותו טילי זילזאל ארוכי טווח, בעלי מטען קטלני יותר. בידי הארגון יכולות נ''ט וכוחות צוללנים. הג'יהאד נוהג במשטר ירי מדוד היטב.

- מאז תחילת הסבב הנוכחי, נורו לעבר ישראל 400 רקטות. 20 פעילי ג'יהאד נהרגו. בצה''ל מבצעים ירי כירורגי, שמטרתו למנוע הרג בלתי מעורבים. זו הסיבה שלא יורים לעבר בניינים גבוהים. הרג אזרחים עלול להוביל לכך, שחמאס ייאלץ להיכנס ללחימה. השעות הקרובות קריטיות מאוד. מנהיג הג'יאהד האיסלמי זיאד נחאלה זומן על ידי המודיעין המצרי להגיע לקהיר, במטרה לסיים את הסבב. נכון לשעה 21:33, הוא עדיין מתלבט אם לנסוע או לא. הרג בלתי מעורבים בעזה או חלילה, פגיעות בנפש בישראל, עלולים להוביל למלחמה רחבת היקף.  
תגובות

End of content

No more pages to load