• 04 אפריל 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

אחרי מאבק מתיש: אושר הפיצוי לבעלי אולמות ובתי קפה בעוטף עזה

ההמתווה יחול רטרואקטיבית מחודש מאי. שמעון, בעל בית קפה משדרות: ''הכל אחיזת עיניים, אנחנו לא מקבלים את המתווה''

הדיון בוועדת הכספים (צילום: דוברות הכנסת)

מאת: משה פריאל, כתבנו הפוליטי

יו"ר וועדת הכספים ח"כ משה גפני הודיע הבוקר כי בעקבות לחץ של חברי וועדת הכספים על האוצר בנושא "פיצוי למסעדנים ובעלי אולמות שמחה בעוטף עזה וסביבתה" שעלה לאחרונה  לוועדה בשני דיונים סוערים .הושג הסדר שיחול רטרואקטיבית מחודש מאי.שמעון בעל אולם שמחות משדרות אמר לברזה ניוז הכל אחיזת עיניים אנחנו לא מקבלים את המתווה.

יו"ר הוועדה הרחיב ואמר: "בעקבות פועלה של הוועדה והצגת מתווה חקיקה חלופי שהוצגה  בדיון בשבוע שעבר הגיעה הוועדה להסכמות עם רשות המיסים על תיקון חקיקת המשנה הקיימת ופיצוי המסעדנים ובעלי האולמות.תיקון תקנות הקבע יפעל כך שיוכנסו אליהן המסעדות ואולמות האירועים כמי שזכאים לפיצוי בדומה לענפים כמו התיירות הפיצוי יהיה גם מחזורים וגם בשל חומר הגלם שהתקלקל .כמו כן בדומה להצעת החוק שהציגה וועדת הכספים הפיצוי ינתן רטרואקטיבית ממאי 2019  כפי שניתן לתיירות ולחקלאות".

וידאו: הדיון בוועדה, שמעון - בעל בית קפה ''ג'ורג'' בשדרות (צילומים: דוברות הכנסת, משה פריאל)


עוד הוסיף: "כזכור בדיון שקיימה הוועדה בשבוע שעבר הצהירו אנשי רשות המיסים כי אומנם  ישנם עסקים מענפים אלה שנפגעו אך אין מובהקות לדבר ולא ניתן להפעילה פרטנית במקרה של ענפים אלה, חברי הוועדה מתחו ביקורת קשה על עמדה זו. היועצת המשפטית של הוועדה שגית אפיק הציגה הצעת חוק המסדירה פיצויים עבור ענפים אלה מטעם הוועדה. בעקבות פועלה של הוועדה ציין גפני הגיעו הצדדים כאמור לסיכום בדבר פיצוי בתקנות הקיימות .אישור התקנות יהיה בשבוע הבא."

בתגובה מסר לברנז'ה NEWS שמעון, בעל בית הקפה ג'ורג' משדרות המשתתף בדיוני הוועדה מאז שהוקמה: "אושר המתווה שהם רוצים לא  במתווה שלנו זה הכל אחיזת עיניים הם עושים דברים בשביל לטייח. נציגי רשות המיסים והאוצר ממשיכים לזרוע חול בעיני חברי הכנסת הפתרון שהציעה האוצר יחד עם רשות המיסים לא טוב לנו .הנה זו דוגמא עכשווית אם נקח את החודשיים האחרונים אוקטובר נובמבר  אתמול והיום אנחנו יושבים בבית בשל המצב הביטחוני ותהיה ירידה במחזור אז מה הועילו חכמים בתקנתם''.

וידאו: המציאות היומיומית בשדרות - השף מיכה כלפה (פייסבוק)
​​​​​​​

תגובות

End of content

No more pages to load