• 08 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

חנויות סגורות, כבישים ריקים: הנזק הכלכלי הכבד לב''ש והנגב

כל יום לחימה ללא הקלות ותמיכת הממשלה גורם לנזק מוערך של מאות מיליוני שקלים לב''ש והנגב. חנויות ומקומות עבודה נסגרו בהוראת פיקוד העורף

חנויות סגורות במרכז קניות, שד' טוביהו בלי פקקים, ריק לגמרי (צילומים: דני בלר)

הנזק המצטבר למשק נאמד בכ-1.1 מיליארד ש''ח הנכללים בעבודה חלקית של חברות במרכז הארץ אתמול והפסקת העבודה, למעט מקומות עבודה חיוניים, בדרום. כל יום נוסף של לחימה בדרום ללא הקלות מביא לאובדן תוצר של 220 מיליון ש"ח למגזר הפרטי והציבורי. אומדן זה לא כולל פגיעות ישירות בחברות, פגיעה ברווחיות ונזקים עקיפים כגון פגיעה במוניטין מול לקוחות בחו״ל, ביטול עסקאות בשל אי עמידה בלוחות זמנים ועוד - כך מעריכים בהתאחדות התעשיינים. 

באר שבע, גם אם בסבב הנוכחי טרם חוותה ולו אזעקה אחת, היא עיר מחוז, מסחר ושירותים. יש מי שעובדים בב''ש, אך מטעמי מס, גרים בעוטף, באופקים ובנתיבות. מחלקם נמנע מלהגיע לעיר, משום שעצם הנסיעה לבאר שבע כרוך בסכנה. לעובדים אחרים יש ילדים, שנשארו בבתים. שווקים נסגרו בהוראת פיקוד העורף. התנועה בבאר שבע דלילה.

העיר באר שבע מובילה בהיקף העסקים בסכנת סגירה מבין הערים הגדולות. סבב לחימה, גם אם קצר, פוגע בעסקים בצורה קשה. חנויות רבות בחרו שלא לפתוח, מאחר והעובדים אינם מסוגלים להגיע למקומות עבודה. בקניונים, התנועה דלילה, גם אם יש בהם מרחבים מוגנים. הלקוחות צמודים לממ''דים.  נכון להיום, רביעי, לא נראה קץ לסבב הליחמה הנוכחי. צריך רק לקוות, שבעלי עסקים ועובדים  לא יצטרכו לעבור מסלול ייסורים בדרך לקבלת הפיצוי, שיאפשר להם להמשיך את הפעילות.

''התאחדות התעשיינים עומדת בקשר רציף עם פיקוד העורף ומפעילה חדר מצב מיוחד בראשות מנהל מרחב הדרום, אביב חצבני, אשר דואג להעביר את הנחיות הפיקוד לחברות ולטפל בסוגיות נקודתיות. התאחדות התעשיינים סומכת ידיה על החלטות פיקוד העורף ופועלת בהתאם להן'', אומרים בהתאחדות. 
תגובות

End of content

No more pages to load