• 16 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מיגוניות הוצבו בחלק משכונות ב''ש, תושבים בלי ממ''ד יושבים בסורוקה

תלונות רבות, על היעדר מיגון, בעיקר בבתים הישנים: קשישים ונכים שאין להם פתרון וגם - מיגוניות שהוצבו בשכונות על פי צרכים

מיגונית מונחת בשכונה בב''ש, הלילה (צילום פייסבוק)

לקראת לילה לא שקט בבאר שבע: מבהלך היום הוצבו מיגוניות במיקומים בעיר. המיגוניות נועדו לספק מענה לאותם בתים שאין בהם מיגון מספק. תושבי השכונות הביעו סיפוק מהצבת המיגוניות, שיספקו מענה בסבב הזה - ומרבה הצער, גם בסבבים הבאים.

הערב הושמעה ביקורת מצד תושבים בשכונות, בבתים ישנים, על כי אין להם פתרון מספק. חלק מהביקורות הועלו לקבוצת הפייסבוק באר שבע ביחד. עיקר התולנות הן מאנשים שאין להם אפשרות, מבחינה בריאותית, לרוץ למרחב מוגן או שהבנייה בבתים שלהם לא מספקת להם הגנה, לטענתם. 

בעיות המיגון של באר שבע אינן חדשות, אך הפתרון שלהן דורש תקציבי עתק והחלטת ממשלה בנושא. ישנם פתרונות מיגון בצורה של חיזוק מבנים ישנים, אך לצורך הביצוע נדרשת החלטת ממשלה. כבר בסבב הראשון, לפני 11 שנה, תושבים התריעו על פערי המיגון, אולם דבר לא נעשה. בניית ממ''ד פרטי קשורה בקבלת היתרים ובעלויות גבוהות, הרחק מהישג ידם של התושבים בבתים הישנים.

וידאו: תושבת שכונה שאין לה מיגון, מצאה מחסה בסורוקה (סיו וקנין, באר שבע ביחד)


סתיו וקנין סיפרה בבאר שבע ביחד כי אישה מבוגרת ובנה, המרותק לכיסא גלגלים, תושבי שכונה בבאר שבע, לא יכולים לרוץ למקלט הדירתי. הם העדיפו לשבת הלילה במרחב מוגן בבית החולים סורוקה. ''אנחנו מבקשים פיתרון, פנינו לגורמים, אבל עוד לא טיפלו'', סיפרה האם בסרטון. 

גם בעיר אופקים התלוננו תושבים על מקלטים שאינם ראוים לשימוש, מאחר והפכו למחסנים. התלונה המלאה פורסמה ב''באר שבע ביחד''.

מיגונית בשכונה בבאר שבע, מוצבת הערב (צילום: באר שבע ביחד)​​​​​​​

בשכונה אחרת בבאר שבע, מספרים התושבים כי יש להם מקלטים ישנים - ובמצב תחזוקה נוראי. ''אחרי ויכוח עם השכנים, זרקנו מלא אשפה שהייתה במקלט, אבל אין פה לא תאורה ולא מים ולא שירותים וגם ככה, לדיירים המבוגרים וחולים אין להם כוח לרדת ארבע קומות. אנחנו יושבים בחדר מדרגות כמו ברווזים''.

תופעה מכוערת בב''ש: מפעילים אזעקות מוקלטות ממערכות קריוקי - בשביל להבהיל את השכנים

אין גבול לחוצפה. יש גם מי שמחפשים להבהיל את השכנים ומשמיעים אזעקות מוקלטות מערכות קריוקי. מקרה כזה דווח הערב בבאר שבע ביחד.

הערב בבאר שבע מתוח מאוד. עד כה לא היו אזעקות בבאר שבע, אבל נתיבות ויישובי עוטף עזה ספגו מטחי טילים ואזעקות רבות במהלך היממה.

תגובות

End of content

No more pages to load