• 13 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

הדרום במלחמה: מי יפצה על הנזק הכלכלי שייגרם לעסקים?

אם כאילו לא היה די בכל שמצב העסקים בדרום בכי רע, המלחמה עלולה להחמיר את המצב. למי פונים ומי זכאי לסיוע?

נזק למפעל בשדרות, בעקבות נפילת רקטה (צילום: תיעוד כיבוי והצלה)

הפיצוי על אובדן ימי עבודה: מי זכאי ולמי פונים?

בעקבות האירועים הביטחוניים היום ולאור העובדה כי עובדים רבים הונחו ע"י פיקוד העורף שלא להגיע למקומות העבודה ולהישאר בבתים ובמרחב מוגן, מודיעה קרן הפיצויים ברשות המסים כי עסקים המצויים בטווח של עד 40 ק"מ מרצועת עזה יהיו רשאים להגיש תביעה להחזר השכר שישולם לעובדים שייעדרו, הן בשל הוראה על סגירת מקום עבודה לא חיוני והן עבור הורים שנאלצו להשגיח על ילדיהם (מתחת לגיל 14) בשל סגירת מוסדות חינוך.

​​​​​​​הוראה זו תקפה עד ליום 31.12.2019 וזאת בהתאם לתקנות הוראת שעה "מס רכוש וקרן פיצויים (תשלום פיצויים) (נזק מלחמה ונזק עקיף)  (הוראת שעה) התשע"ט 2019".

לעניין ההנחיות ההתגוננות שניתנו מעבר לטווח של ה-40 ק"מ מרצועת עזה, התקנות הקיימות לא נותנות מענה לפיצויי והנושא ייבחן על ידי הממשלה בהתאם להתפתחויות.

מי מפצה על הנזקים הישירים?

לאור המצב הביטחוני במדינת ישראל, פתחה רשות המסים את מוקד קרן הפיצויים המחוזי בעיר אשקלון המטפל בנזקים הישירים שנגרמים לרכוש הפרטי והעסקי של אזרחי מדינת ישראל. כמו כן רשות המסים תגברה את צוותי העבודה בשטח אשר הגיעו לתת מענה ראשוני מהיר לכל אתרי הנזק הידועים. 

מספר הטלפון במוקד:  *4954 שלוחה 3 
 כתובת המוקד:  העוז 1 אשקלון

התאחדות התעשיינים פותחת חמ''ל למעסיקים בדרום

התאחדות התעשיינים פתחה חמ"ל מיוחד לתעשיינים מדרום הארץ ועד גוש דן. החמ"ל יעניק שירותים לכל המפעלים מדרום הארץ ועד גוש דן בהתאם להנחיות פיקוד העורף..

לאור התדרדרות המצב הביטחוני , התאחדות התעשיינים פתחה הבוקר (ג') חמ"ל מיוחד ביישוב עומר, שייתן מענה 24 שעות ביממה לתעשיינים על מנת לעזור להם לעבור את תקופת הלחימה ולתפקד באופן מיטבי על פי ההנחיות הביטחוניות של פיקוד העורף לרבות מפעלים חיוניים.

החמ"ל יעניק באופן רציף מענה לכלל צרכי ובעיות המפעלים בעקבות הלחימה כגון- פגיעה של טילים במבני המפעלים; היערכות לעבודה במתכונת חירום; מחסור בעובדים; פגמים במיגון מפעלים; הפסקות חשמל; מחסור בחומרי גלם; חוסר יכולת לעמוד בהזמנות בעקבות פגיעה בתהליך ייצור; שיבוש בדרכי תחבורה; קבלת פיצויים בשל הלחימה ועוד.

בראש חדר המצב עומד מנהל מרחב דרום בהתאחדות התעשיינים, אביב חצבני, אשר נמצא בקשר רציף עם גורמי הביטחון וההגנה, ומעדכן באופן שוטף את המפעלים על כל התפתחות חדשה במצב.

חצבני מסר כי "לצערנו חברות התעשייה נמצאות תחת איום בטחוני תמידי אשר מפריע להתנהלות הסדירה של המפעלים ולפגיעה בוודאות העסקית.  אנו פועלים כל העת, ככל שביכולתנו, על מנת לסייע למפעלים בשגרה ובחרום. אנו מדגישים שוב כי ישנו הכרח להישמע להנחיות פיקוד העורף במלואם ובאופן מפורש. זו גם העת להודות לעובדי התעשייה על הגעתם לעבודה במפעלים החיוניים".

פרטי ההתקשרות עם חדר המצב של התאחדות התעשיינים: טלפון חדר המצב:  08-6466705. מייל:  avivh@industry.org.il 

תגובות

End of content

No more pages to load