• 14 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

''לא אתפלא אם תהיה חזית מתואמת עם החיזבאללה בצפון''

תא''ל (מיל.) צביקה פוגל, לשעבר ראש מטה פיקוד דרום, סבור שעוצמת התגובה של הג'יאהד האיסלמי מוכיחה את עוצמת הפגיעה במנגנון שלהם, בעקבות חיסול אל-עטא

זירת פגיעה בנתיבות (צילום: דוברות המשטרה)

מאת: משה פריאל,כתבנו הפוליטי

הקבינט המדיני - ביטחוני  מכונס משעות הבוקר, יום שלישי, בקריה בתל אביב בעקבות חיסולו של בהא אבו אל-עטה בעזה. ברנז'ה NEWS ביקש את תגובתם של חברי כנסת תושבי הדרום ובכיר לשעבר בצה"ל.

תת אלוף (במיל.) צביקה פוגל, תושב באר שבע, לשעבר מפקד אגד ארטילרי וראש מטה פיקוד דרום: "הפעולה הלילה הייתה נכונה ומוצלחת. הרחבת ירי המחבלים למרכז הארץ מוכיח את היכולות שלהם לירות לטווחים האלה. מצד שני זה גם מוכיח שהיכולת לסכל ירי רקטי על ידי כיפת ברזל מאוד מוצלחת''.

"לא יכול להיות שמדינת ישראל תהיה מוכתבת לאורך זמן רב על ידי בכיר ארגון טרור זה או אחר זו המציאות שאנו חיים בה וזו מציאות בלתי אפשרית. אני לא אתפלא אם הם יצליחו לשייך לנו את ניסיון הפגיעה הלילה בערך באותה שעה באכרם אל-עג'ורי בסוריה. אני לא אתפלא  אם תהיה פה חזית מתואמת בין חיזבאללה  לחמאס".

ח"כ מרק איפראימוב: "ממקום מגורי בעיר שדרות אני מבקש לחזק את כל תושבי היישובים הנמצאים תחת ירי הטילים בעקבות חיסול רב המחבלים שהיה אחראי על שיגורים רבים לעבר ישראל. כל הכבוד לצה''ל על זרועותייו ושרותי הביטחון הכללי שהראו לגיאד האיסלמי כי ערעור ביטחונם של תושבי הדרום וגבה מחיר כבד מאוד ומתמיד.ישראל ביתנו תמכה בחיסול מחבלים  ונלחמנו בשיניים על מנת להביא לסיום הטיפטופים של היירי והחזרת את כוח ההרתעה של צה"ל".

ח"כ ד"ר שלמה קרעי גם הוא תושב שדרות: "לִי נָקָם וְשִׁלֵּם". פעולות החיסול מוכיחות שסופו של כל טרוריסט הוא מוות. כשישראל נערכת והיא זו שמחליטה מה לבצע ומתי, התוצאות עוצמתיות ואיכותיות. אני מתבייש באמירות המזעזעות כאילו היה כאן שיקול פוליטי ביציאה לפעולה. אני גם תוהה מה באמת יקרה לנו אם תקום ממשלת מיעוט-ערבים ואז בטחוננו יהיה כרוך ביחסים עם הרשימה המשותפת. אין מה לצפות מתומכי הטרור ברשימה המשותפת, אך כשמצטרף אליה חבר כנסת ממפלגה ציונית זה מדאיג ובעיקר עצוב''.

''אני מחבק את תושבי גוש דן, השפלה והנגב, שיחד איתנו בעוטף עזה, נמצאים כעת תחת איום הטילים ומחזק אותם. כאן, ממושב זמרת שבעוטף עזה, אני מאחל רפואה שלימה לנפגעים ומייחל לבטחון ולשקט שבעזרת השם ישוב לאזורנו''.

''אני מברך את ראש הממשלה, הרמטכ"ל וכוחות הבטחון של ישראל על הפעולה החשובה ומצפה כי נמשיך בחיסולים ממוקדים ואף מעבר לכך ככל שיידרש. "אַל יֵרַךְ לְבַבְכֶם אַל תִּירְאוּ וְאַל תַּחְפְּזוּ וְאַל תַּעַרְצוּ מִפְּנֵיהֶם. כִּי ה' אֱלֹהֵיכֶם הַהֹלֵךְ עִמָּכֶם לְהִלָּחֵם לָכֶם עִם אֹיְבֵיכֶם לְהוֹשִׁיעַ אֶתְכֶם".

ראש הממשלה נתניהו אמר הבוקר: "הוא ירה מאות רקטות לעבר יישובי העוטף שסיבלם לא נעלם מעיננו הוא היה בעיצומם של פיגועים נוספים גם בימים אלה .הוא היה פצצה מתקתקת .הפעולה לחיסולו הומלצה על ידי הרמטכ"ל ראש השב"כ וראשי גופי הביטחון היא נדונה בקבינט בשורה של דיונים מעמיקים במשך החודשים האחרונים ההחלטה הסופית לפעול בדרך זו אושרה בקבינט פא אחד לפני עשרה ימים והקבינט הסמיך אותי להורות על ביצועה במועד שיוצא על ידי צה"ל והשב"כ אכן הם זיהו מועד וזיהו חלון הזדמנויות ייחודי לבצע את הפעולה בתנאים מרביים עם מכסימום סיכויי הצלחה ומינימום פגיעה בבלתי מעורבים לאור זאת החלטתי לקבל את המלצתם המשותפת ואשרתי את ביצוע הפעולה''.

"אזרחי ישראל אני מבקש ממכם להישמע בקפדנות להוראות פיקוד העורף אני מבקש להבהיר ישראל איננה מעוניינת בהסלמה אבל נעשה כל מה שיידרש כדי להגן על עצמנו ואני אומר מראש סה יכול לקחת זמן. דרוש אורח רוח וקור רוח צריך לאפשר לצ"הל לעשות את העבודה".

הרמטכ''ל  אביב כוכבי: "באמצעות פעולה משותפת ומקצועית מאוד חוסל מפקד החטיבה הצפונית בגיאד האסלאמי ברצועת עזה הוא האיש שהיה אחראי למרבית הפיגועים שיצאו מהרצועה במהלך השנה האחרונה וגם לפני כן .הוא אחראי לארועי צליפה .ולעשרות רבות של אירועי ירי רקטי הוא אחראי על ירי הרקטי לפני עשרה ימים ועוד סידרה ארוכה של פיגועים .הוא האיש שבמידה רבה ערער את הביטחון והיציבות בדרום הארץ ובמיוחד בעוטף עזה ופעל בכל דרך כדי לחבל בניסיונות להרגעה מול החמאס .האיש הזה היה פצצה מתקתקת חיה.וגם בימים האחרונים תכנן פיגועים נוספים."

ראוי לציין כי שר הביטחון נפתלי בנט נכנס באופן רשמי לתפקידו היום בשעה 11:00 השר נועד אמש עם הרמטכ"ל ועם ראש השב"כ וקיבל מהם סקירות ועדכונים ביחס למבצע המתוכנן . עם תום ישיבת הקבינט ובעת שראש הממשלה והרמט"כל נתנו הצהרה לעיתונות המשיך השר בנט את הדיונים באופן רצוף מהבור שבקריה.

תגובות

End of content

No more pages to load