• 14 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מערכות הרווחה והבנקים בדרום - במתכונת חירום

בשל הלחימה, מערכת הרווחה והמערכת הבנקאית פועלות במתכונת חירום: ''מבקשים לשמר את הרציפות התפקודית''

רסיס רקטה מנפילה הבוקר (צילום רץ ברשתות חברתיות ללא קרדיט)

בשל המצב הביטחוני, פועל משרד העבודה והרווחה בשיתוף פעולה הדוק עם פיקוד העורף, הרשות הלאומית לחירום וגופי החירום במרחב האזרחי. כ-350 מסגרות חוץ ביתיות של משרד העבודה והרווחה ומאות נוספות של מסגרות קטנות בקהילה נמצאות במרחבים בהם פיקוד העורף הנחה לא לקיים לימודים ולצאת לפעילות חיונית בלבד. אגף החירום במשרד העבודה והרווחה הנחה את כלל המסגרות לפעול עפ"י הנחיות פיקוד העורף ולשמר רציפות תפקודית ככל הניתן.
 
מוסדות הרווחה מתכוננים מבעוד מועד לתרחישים מגוונים ומקיימים תרגילים שוטפים במטרה להגן ולהקל על המטופלים בעת אירוע חירום.

במחוז דרום פתח המשרד חדר מצב ונצגי המשרד עומדים בקשר עם כל הרשויות המקומיות. לקוחות הרווחה מוזמנים לפנות למוקדי הרשויות המקומיות ולמוקד 118 במידת הצורך.

ממנהל אגף חירום במשרד העבודה והרווחה נמסר: "עשרות אלפי לקוחות הרווחה במסגרות החוץ ביתיות הם אוכלוסיה שזקוקה לתשומת לב יתרה בשעת חירום שכן מדובר בילדים, קשישים ואנשים עם מוגבלויות. היערכות ותיאום מאפשרים לנו לפעול באופן מיידי להבטחת בטיחות הדיירים ומתן מענה מקיף וכולל. אנו מחזקים את ידי העובדים במחלקות לשירותים חברתיים ברשויות המקומיות ונסייע להם ככל הנדרש"

המערכת הבנקאית פועלת לפי נוהל חירום

הפיקוח על הבנקים הנחה את המערכת הבנקאית לפעול לפי נוהל חירום באזורים הרלוונטיים, בהתאם להנחיות פיקוד העורף. על פי נוהל החירום, המבוסס על הוראת ניהול בנקאי תקין של הפיקוח על הבנקים בנושא המשכיות עסקית (הוראה 355), על התאגיד הבנקאי להפעיל רק סניפים שהוגדרו מראש כסניפי חירום (סניפי גרעין). במטות הבנקים יועסקו רק עובדים חיוניים המופקדים על תהליכים חיוניים. בהקשר לזאת יודגש, ששירות בנקאי מוגדר כשירות חיוני לציבור.

תגובות

End of content

No more pages to load