• 13 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

יעד החיסול הממוקד: ''פצצה מתקתקת'', שתכנן פיגועים בטווח המיידי

בהא אבו אל-עטא, מפקד צבאי בכיר ברצועת עזה, חוסל בפעולה כירורגית, בירי מדויק של טיל לחדר בו שהה. דיווחים: גם ''הבוס'' שלו חוסל בדמשק

אל אטע - והבית בו חוסל (צילומים רצים בטוויטר, ללא קרדיט)

בהא אבו אל-עטא, מפקד צבאי בכיר ברצועת עזה, תכנן להוציא, במיידי, פיגועים בישראל. הוא אחראי להפרות חוזרות של ההבנות מול חמאס וככל הנראה, הוא המפקד שנתן את ההוראות להפר את הפסקות האש, על ידי מה שהוגדר בישראל כ''ארגונים סוררים''.  אל עטא הוגדר בקבינט כ''בן מוות'', אך במערכת הביטחון חיכו לרגע הנכון, בו ניתן יהיה לבצע פעולה כירורגית, על מנת להפחית כמה שניתן את הפגיעה בבלתי מעורבים. הוא נורה בביתו. על פי מקורות פלסטיניים, באירוע נהרגה אשתו ונפגעו קשה שני ילדיו.

הטיל שנורה מכלי טיס, כך מאשרים בעזה, פגע בחדר המדויק בו שהה אל עטא.

בדקות האחרונות, 6:50, מפרסמים ערוצים זרים וכן בתקשורת הסורית, כי אכראם עג'ורי, איש הגי'האד האיסלמי, חוסל בדמשק. עג'ורי הוא מתאם פעולות מול עזה. ההערכה היא כי לא מדובר בחיסול מקרי וכי מדובר בשני בכירים שתכננו בטווח המיידי שורה ארוכה של פיגועים. 

בתקשורת הסורית מדווחים הבוקר כי מעאד׳, הבן של בכיר הגיהאד האסלאמי אכרם עג׳ורי חוסל הלילה מתקיפה בסוריה שמיוחסת לישראל בנוסף בתו בתול אלעג׳ורי נפצעה יחד עם עוד 10 פצועים.

​​​​​​​אל עטא נחשב במערכת הביטחון בישראל כ''פרובוקטור'', כזה  שפועל על דעת עצמו וחששו כי ינצל תחושה מדומה של שקט בדרום, על מנת לפגע פיגוע גדול ביישוב סמוך גדר. אירוע כזה, היה מוביל למערכה צבאית רחבה. בצה''ל מבקשים לתחם את האירוע הנוכחי, אך סמוך לשעה 7:00 נשמעו אזעקות גם במרכז הארץ.

דובר צה''ל: "הבוקר ב-4:00 צה"ל סיכל בתקיפת קרב מהאוויר את בהא אבו אל-עטא, מפקד צבאי בכיר ברצועת עזה. השפעתו הצבאית היא על כל הרצועה ולא רק על צפונה. זו הייתה פעולה כירורגית מאוד וצה"ל רוצה לשמר זאת מאוד, ללא הרחבת הפעולה. בהא חולל בחודשים האחרונים את רוב הפעילות ברצועה, כולל ימי הקרב לפני יום הזיכרון, את המטח האחרון בתחילת החודש ועוד. הוא היה פצצה מתקתקת ותכנן לקדם בימים אלה ירי רקטי קונקרטי למרחב העוטף ותכנן פיגועי צליפה וחדירה וכן פיגועי רחפנים. ראינו זאת בהיערכות בשטח".

תגובות

End of content

No more pages to load