• 15 אוגוסט 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

הנגב במלחמה: פגיעה ישירה בבית בנתיבות, מטחים כבדים על הדרום

החיסול הממוקד של בכיר הג'יהאד האיסלמי, בבוקר בו נפתלי בנט אמור להיכנס לתפקידו כשר הביטחון, הבעיר את הדרום ושיתק חצי ממדינת ישראל

פגיעה ישירה בבית הנתיבות (צילום: דוברות המשטרה)

חיסול ממוקד בעזה: בהא אבו אל-עטא, מפקד החטיבה הצפונית בזרוע הצבאית של הג'יהאד האיסלאמי נהרג בתקיפת צה''ל, יחד עם שני בני אדם נוספים. לפני השבעה שש נשמעו  אזעקות באשדוד, בגדרה, ביישובי לכיש ועוטף עזה. בדרום - כולל אשדוד ובאר שבע - בוטלו הלימודים.

בשל המצב הביטחוני הוחלט להציב מיגוניות בשכונות נחל בקע ונווה מנחם (נחל עשן). בנוסף,כל הפארקים בעיר סגורים. האירועים העירוניים והחוגים  שהיו אמורים להתקיים היום, בוטלו. באותם בתים בהם אין ממ''דים, התושבים נקראים לנהוג על פי הנחיות פיקוד העורף, בהתאם לנוהל שכבר מוכר להם: חדרי מדרגות או חדרים פנימיים.

וידאו: מערכת כיפת ברזל בפעולה, הבוקר (צילום: רץ ברשתות החברתיות)
​​​​​​​


למעלה מ-200 רקטות נורו עד כה לעבר ישראל, כאשר העיר נתיבות היא אחת המטווחות ביותר בנגב. סמוך לשעה 10:30 בבוקר רקטה פגעה פגיעה ישירה בבית בנתיבות, למרבה המזל, ללא נפגעים.

הפגיעה הישירה בנתיבות (צילום רץ ברשתות החברתיות ללא קרדיט)​​​​​​​
הבית בו חוסל אל-עטא (צילום שפורסם ברשתות העזתיות)​​​​​​​

לראשונה, מאז צוק איתן, צה"ל מבצע פעולת חיסול ממוקד. הגי'אהד האיסלמי בעזה מבטיח כי תגובתו "תטלטל את היישות הציונית". על פי דובר צה''ל, ''בפעילות משותפת של צה"ל ושירות הביטחון הכללי הותקף מבנה בו שהה בכיר מפקדי הג'יהאד האיסלמי הפלסטיני (גא"פ) ברצועת עזה. הבוקר תוכנן נפתלי בנט להיכנס לתפקיד שר הביטחון''.בלשכת ראש הממשלה אומרים הבוקר כי הלילה חוסל המפקד הבכיר של הג'יהאד האיסלמי בעזה בהאא' אבו-אלעטא, שהיה אחראי לפיגועים רבים ולירי רקטות נגד מדינת ישראל בחודשים האחרונים והתכוון להוציא פיגועים מיידיים.  פעולת צה"ל הומלצה ע"י הרמטכ"ל וראש השב"כ ואושרה ע"י רה"מ ושר הביטחון, לאחר הצגה ואישור הקבינט.

ברגעים אלה, 6:00 בבוקר, נשמעות אזעקות באיזור עוטף עזה. בצה''ל נערכים לכמה ימי לחימה. 

יירוט בעוטף עזה, הבוקר (צילום רץ ברשת)

בהא אבו אל-עטא, מפקד החטיבה הצפונית בזרוע הצבאית של הג'יהאד האיסלאמי, הוגדר "פצצה מתקתקת" ואחראי לפעולות טרור בעבר בהן נהרגו ישראלים. הוא תכנן לבצע בימים הקרובים שורה ארוכה של פעולות טרור, הכוללות ירי רקטי, ירי צלפים ופיגועים. הוא היה יעד לחיסול. הקבינט הביטחוני אישר את חיסולו בספטמבר האחרון, זמן קצר לשיגור רקטות לעבר אשדוד ואשקלון בזמן נאום בחירות של ראש הממשלה בנימין נתניהו. בצה''ל חיכו לרגע הנכון בו ניתן יהיה לחסלו בפעולה כירורגית.

לפני יומיים צה''ל ערך תרגול פינוי יישובים בעוטף עזה והסביר: ''זה תרגיל שתוכנן מראש''

נתון מעניין: לפני שבע שנים, ב-14 בנובמבר,  חוסל מפקד הזרוע הצבאית של חמאס אחמד ג'עברי. חיסולו הוביל למבצע עמוד ענן - שהחל ביום רביעי בשבוע.

בצה''ל מדגישים, כי אין כוונה לחזור למדיניות החיסולים, עם זאת, ההיערכות היא לכמה ימי לחימה. על פי הערכות שונות, ייתכן כי חיסולו של אח-עטא תוביל למערכה שתימשך כמה ימים. בתחילת השבוע ערך צה''ל תרגיל פינוי יישובים בעוטף עזה והסביר אז כי מדובר ''בתרגיל שתוכנן מראש''. 

נפילה בשטח פתוח באיזור אשקלון (צילום רץ ברשתות חברתיות)​​​​​​​

המשטרה מתגברת את כוחותיה בדרום

משטרת ישראל מעבה את כוחותיה בדרום בעקבות פעילות צה״ל וההיערכות להסלמה. במסגרת המוכנות המבצעית וחיזוק הביטחון האישי, שוטרי המחוז הדרומי מתורגלים ומיומנים באירועים כגון אלו ופועלים במטרה לסייע לתושבים ולהציל חיים.

בהמשך לפעילות צה״ל בלילה ובתום הערכת מצב בראשות מפקד המחוז הדרומי במשטרה, ניצב יורם סופר וסגל הפיקוד, עובו כלל המערכים המבצעיים על מנת להגביר את הנוכחות ברחבי הערים ואת תחושת הביטחון בקרב הציבור. 

היערכות המשטרה שמה דגש על שיתוף פעולה וסנכרון מיטבי בין כלל גופי הביטחון, החירום וההצלה בישראל (צה"ל\פקע"ר, כב"ה, מד"א, רשויות וכיו"ב).

בד-בבד, מבקשת המשטרה לרענן את הנחיות הבטיחות לציבור-

בכל מקרה של אזעקה, יש להישמע ולפעול על פי הנחיות פיקוד העורף. 

חל איסור להתקרב לזירת אירוע. יש להשאיר את הטיפול בזירה לחבלני משטרת ישראל המיומנים וכוחות החירום וההצלה.

בכל מציאת פריט חשוד, לרבות חלקי יירוט ו/או רקטה, יש להתרחק מהמקום, להרחיק סקרנים, לחייג 100 ולהזעיק את משטרת ישראל למקום.

הישמעות להנחיות אלו, מצילה חיים!

כבישים נחסמו בנגב - בגלל הלחימה

לאור הערכת המצב הוחלט בצה״ל על חסימות אזורים וצירים סמוכים לגדר המערכת ברצועת עזה. 
האזורים והצירים שייחסמו הינם כלל צירי הגישה החקלאיים מערבית לכביש 232, וייסגרו גם הצירים הבאים לשני הכיוונים:
כביש מס׳ 4 - מצומת זיקים ועד צומת נתיב העשרה. 
כביש מס׳ 34 - מצומת יד מרדכי ועד כביש הגישה לקיבוץ ארז. 
כביש מס׳ 232 - מצומת מפלסים ועד לצומת כפר עזה. 
כמו כן, תיאסר כניסה לגבעת ״קובי״ בשדרות, אנדרטת ״החץ השחור״, גבעת הפעמונים ע״ש אסף סיבוני ז״ל, גבעת נזמית, וגבעת ״הפרש הבודד״. 
בנוסף, הוחלט על סגירת חוף זיקים למבקרים, ועצירת תנועת הרכבות בין תחנות אשקלון לשדרות. 
יודגש כי אין לעצור בשולי הכביש במהלך הנסיעות באזור העוטף מטעמי ביטחון אישי. 
יש להמשיך להישמע להוראות שיימסרו ע״י צה״ל ככל שיידרש.

וידאו: שידור ישיר של כאן 11 - תאגיד השידור הישראלי


​​​​​

תגובות

End of content

No more pages to load