• 08 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

''זה טרור לכל דבר'': לנהגי ומבקרי דן ב''ש נמאס מאלימות הנוסעים

בשיירה ארוכה ואיטית, שיבשו עשרות אוטובוסים של דן ב''ש את התנועה בעיר, במחאה על ריבוי מקרי האלימות כנגד הנהגים והמבקרים, ששיאם, ירי על קו 11 בשבוע שעבר

מתארגנים לשיירת המחאה, בחניון דן ב''ש (צילום: קובי דהן)

''אנחנו, פקחיות בדן באר שבע, חוות אלימות על בסיס יומיומי, מקבלות איומים, חברות פה הוטרדו על ידי נוסעים שעקבו אחריהן. יריקות, מכות, קללות. פקח הותקף ונזקק לטיפול רפואי. אנחנו עושות את העבודה שלנו, נוסע שהייתה לו בעיה לתקף כרטיס מקבל עזרה, אבל יש כאלה שמתחמקים מתשלום ובכל מדינה אחרת, לא היו מעזים לעשות את זה'', מספרת אחת הפקחיות שלקחה חלק בשיירת המחאה של נהגי דן באר שבע, ששיתקה למשך שעה את התנועה בעיר. 

וידאו: ההפגנה, כפי שהועברה בשידור חי על ידי ברנז'ה NEWS (צילום: דני בלר, שידור על גבי רשת סלולרית)
​​​​​​​


המחאה פרצה בעקבות מקרי אלימות חוזרים ונשנים כנגד עובדי דן באר שבע והחברה האחות, דן בדרום, ששיאם ירי לעבר אוטובוס בקו 11, לפני כשבוע. ''אם כדור הברזל היה פוגע לנהג בראש, היה מפוצץ אותו'', אומר יונס אבו גמעה, נהג בחברת דן באר שבע ויו''ר וועד העובדים. ''מדובר באלימות יומיומית כלפי נהגים: קללות, איומים, מכות. הפעם אנחנו עורכים שיירת מחאה, אם זה יימשך, נצטרך לנקוט צערים חריפים יותר''. 

במהלך ההפגנה, נהגים בחברה סיפרו על מקרי אלימות קשים, בכל הקווים. ''נוסעים שוכחים לצלצל בתחנה ואז מתנפלים על הנהג, מקללים, מרביצים או שמתחילים לגעת בלוח הבקרה. מתנפלים על הנהג תוך כדי נסיעה, עלולים לגרום לתאונה'', מספר אחד הנהגים. ''יש הערות על רקע גזעני, אבל היום המחאה היא של כולם, של הנהגים והמבקרים ביחד''.

שיירת המחאה יצאה מחניון החברה. טור ארוך של אוטובוסים שעבר ברחובת העיר בנסיעה איטית וגרם לעומסי תנועה.  "מדובר בטרור לכל דבר, הגיע הזמן לשים סוף למערב הפרוע בבאר שבוע ובכל הארץ נגד הנהגים'', אומרים בוועד הנהגים בחברה. 

הנהגים רואים בחומרה את האירוע שהתרחש בשבוע שעבר בקו 11 בבאר שבע בו אוטובוס של חברת דן באר שבע ספג ירי תוך כדי נסיעה, כאשר נמצאים עליו נוסעים.

על פי נתוני ארגון נהגי האוטובוסים לשנת 2018 ישנם כ-600 מקרי אלימות מדי שנה, כחמישים מקרים בחודש, מתוכם 34% אשר מוגדרים כמקרי אלימות קשים.  ארגון נהגי האוטובוסים מבית ההסתדרות הלאומית נמסר בתגובה כי: "תופעת האלימות והטרור כנגד המבקרים באוטובוסים ונהגי האוטובוסים מרימה ראש וחצתה כבר כל גבול של הגיון. נהגי האוטובוסים אינם שק החבטות של אף אחד!  ראוי שמדינת ישראל תדאג לאבטחה או שהאוטובוסים יישארו בחניונים ללא נהגים!"

בארגון נהגי האוטובסים הדגישו כי: "מדובר בטרור לכל דבר הגיע הזמן לשים סוף למערב הפרוע בבאר שבע ובכל הארץ נגד הנהגים''.

​​​​​​​


תגובות

End of content

No more pages to load