• 14 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

נהגי דן ב''ש יוצאים למחאה בעקבות ירי על אוטובוס בקו 11

שיירה של עשרות אוטובוסים יוצאת הבוקר, שני, מהתחנה המרכזית לעיריית ב''ש, במחאה על ירי על קו 11 ואלימות נוסעים כלפי נהגים. ''דמנו לא הפקר, נהג יירצח על ההגה'', מתריעים הנהגים

סימן הירי על האוטובוס (צילום: סלולרי)

נהגי דן באר שבע עורכים הבוקר, שני, שיירת מחאה בעקבות ירי על אוטובוס: "קרב היום בו נהג יירצח על ההגה.דמנו לא הפקר", אומרים הנהגים. לדברי הנהגים, בלילה שבין שני לשלישי בשבוע שעבר בוצע ירי מתוך בניין בשכונת נווה זאב לעבר אוטבוס בקו 11. בחברה לא פרסמו את המקרה חמור ולטענת הנהגים, הוגשה תלונה במשטרה. הירי בוצע, כך אומרים הנהגים, מבניין בצומת הרחובות ששת הימים-גולדה מאיר (הכיכר האחרונה במסלול). נהגים התריעו על התקרית כבר בשבעו שעבר, ב''באר שבע ביחד'', אך סירבו לדבר עם התקשורת, בתקווה שהרשויות יטפלו בתקרית הירי. שבוע אחרי, לא ידוע מי ירה באוטובוס. ההערכה היא שמדובר ברובה. באותה שעה האוטובוס הסיע נוסעים ובנס לא נפגע אף אחד.

בשבוע שעבר העלה אחד הנהגים פוסט, שעסק באלימות כלפי נהגי החברה. הנהגים סובלים בין היתר מהערות וקללות בעלות אופי גזעני. חלקם, שמאסו בשיימינג ברשתות החברתיות מההערות הגזעניות, עזבו את העבודה בחברה. בחברות התחבורה הציבורית בישראל יש מחסור כרוני בנהגים, בין היתר בשל סיבה זו.

נהגי חברת "דן באר שבע" , המלווים על ידי ארגון נהגי האוטובוסים מבית ההסתדרות הלאומית, מקיימים את שיירת המחאה בעקבות ירי שהתבצע לעבר אוטובוס בו נהג בשבוע אחד הנהגים. על פי דובר הארגון, ''בלילה בין שני לשלישי בשבוע שעבר התבצע ירי לעבר קו 11 של חברת דן באר שבע. בזמן הירי היו נוסעים ברכב ובנס אף אדם לא נפגע מכך. הנהלת "דן באר שבע" ציינה כי הנושא בבדיקה ועל אף שהוגשה במשטרה תלונה, חקירה טרם נפתחה''.

משכך, החליטו הנהגים יחד עם ארגון נהגי האוטובסים לערוך מחר בבאר שבע מפגן מחאה של עשרות אוטובוסים וכלי  רכב החל משעה 12:00 אשר יצאו מתחנה מרכזית. בשעה 12:30 הם צפויים להגיע לרחבת העייריה ומקווים כי ראש העיר רוביק דנילוביץ ייצא אליהם.

ארגון נהגי האוטובוסים מבית ההסתדרות הלאומית נמסר בתגובה כי: "תופעת האלימות והטרור כנגד נוסעי האוטובוסים ונהגי האוטובוסים מרימה ראש וחצתה כבר כל גבול של הגיון. נהגי האוטובוסים אינם שק החבטות של אף אחד!  ראוי שמדינת ישראל תדאג לאבטחה או שהאוטובוסים יישארו בחניונים ללא נהגים!"

בארגון נהגי האוטובסים הדגישו כי: "רק לפני מספר ימים קיימנו פגישה ושמענו  מנציגי ארגוני התחבורה מניו יורק איך הם צמצמו את האלימות כלפי הנהגים תוך חיזוק מעמדם והפיכתם לעובדי ציבור. ראוי שהמהפכה שהחלה בניו יורק תגיע גם לכאן לפני שנהג יירצח חלילה ויפה שעה אחת קודם''.

אוטובוס בקו 12 שנרגם באבנים בשבוע שער (צילום סלולרי)

''אי אפשר להסתיר את הזעם שלנו... אנחנו הולכים להתפוצץ'', אומר נהג שספג אבנים

''כבר אי אפשר להסתיר את הזעם שלנו , אנחנו הולכים להתפוצץ'', כתב נהג של דן באר שבע בפוסט בשבוע שעבר בבאר שבע ביחד... חוסר הכבוד כלפי הנהגים לא מתבטא בזה שלא סופרים אותם ומתייחסים אליהם כפחי אשפה , ולא בזה שיורקים להם בפנים וחותכים אותם בכביש ועושים ברקסים בכוונה , ולא בזה שנהג שמסיע אותכם לעבודה , לבית הספר , לקניון , לכל מקום אין לו ערך וכבוד. חברים הבלון בסוף יתפוצץ לכם בפנים , מילים אלה נכתבות בצער רב אחרי שבירת חלון באוטובוס של דן באר שבע , וזה גלגל שחוזר על עצמו , בלילה של שלישי אחרי שנורה כדור ברזל מרובה אויר שגרם לחור בתוך האוטובוס שבמזל לא נפגע נוסע או הנהג בנוסף גם באותו יום נזרקה אבן על הוטובוס ונשברה שמשה אחורית''.

אלה כמובן לא המקרים היחידים: מראיון עם מנכ''ל דן באר שבע ודן בדרום, שערכנו לאחרונה, עולה כמדי יום כ-10,000 איש אינם משלמים על הנסיעה באוטובוס, שמינית מתוך כ-80,000 הנוסעים מדי יום בקווים בבאר שבע. בנוסף, מתרחשים מקרים של זריקות אבנים והשתוללות של תלמידים באוטובוסים. אלה הנוסעים מבלי לשלם גם בוחרים להוציא את זעמם על מבקרי הכרטיסים, באיומים ובקללות.

תגובות

End of content

No more pages to load