• 08 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

השר אורי אריאל התפטר - ובנגב ממש לא מצטערים

לא החקלאים בנגב ולא הבדואים בדרום רוו נחת משר החקלאות ופיתוח הכפר המתפטר אורי אריאל: ''לא תרם לחקלאים''... ''לא קידם שום דבר ביישובים הבדואים''

הסיור האחרון: שר המשפטים אמיר אוחנה, מנכ''ל הרשות יאיר מעיין ומנכ"לית משרד המשפטים סיגל יעקבי (צילום: פייסבוק)

מאת: משה פריאל, כתבנו הפוליטי

בצער לא רב וביגון לא קודר, כמאמר השיר, התקבלה הבוקר בנגב הידיעה על התפטרותו של שר החקלאות ופיתוח הכפר, אורי אריאל. לא החקלאים בנגב ולא הציבור הבדואי רוו ממנו נחת והתקווה היא שהשר הבא שייבחר כשתקום הממשלה, יהיה קשוב יותר למצוקותיהם.

השר אריאל התפטר אחרי שהפסיד לשר התחבורה בצלאל סמוטריץ' את ראשות האיחוד הלאומי. הבוקר הגיש אריאל לראש הממשלה את מכתב ההתפטרות: "מקווה ומתפלל ששר החקלאות הבא ביחד איתך ימשיך לקדם את החקלאים לתפארת מדינת ישראל", כתב. לברנז'ה NEWS נודע כי התפטרותו של אריאל באה בעקבות דרישת ראש הממשלה.

וידאו: הודעת השר (צילום: פייסבוק)
​​​​​​​


אריאל  אמר בסרטון שהקליט הבוקר כי "לפני מספר חודשים דיבר אתי ראש הממשלה וביקש ממני שאמשיך בתפקידי ובמקרה הצורך יבקש ממני להתפטר. אתמול ביקש ממני ראש הממשלה לפנות את מקומי. אני מודה לו על כל העבודה המשותפת ועל האמון  אני מקווה שימשכו התמיכה המחקר והפיתוח של החקלאים לתפארת מדינת ישראל".

מכתב ההתפטרות של השר הופץ הבוקר ברשתות החברתיות (צילום מסך)

יו"ר המועצה לכפרים הבלתי מוכרים עטיה אלאעסם אמר בתגובה להתפטרות: "תקופתו כשר החקלאות הייתה התקופה הקשה ביותר במיגזר הבדואי. בתקופתו  נהרסו מעל 8000 בתים בכפרים הלא מוכרים והוא לא קידם שום דבר בישובים הבדואים .
המטרה שלו היא לכווץ את  הבדואים במינימום שטח ולא לתת להם שרותים. לצערי הרב אנחנו מקווים שיבוא במקומו מישהו שיבין את המצב הקשה של הבדואים ויעבוד לפי פתרונות למצוקותיהם של הבדואים . אנחנו גם מקווים שהמדינה תשנה את המדיניות שלה כלפי האזרחים הבדואים ולא תראה בהם אויבים."

טל גולן, חקלאי מקיבוץ יד מרדכי אמר: "האמת היא שכחקלאי אנחנו לא מתרגשים מהתפטרותו של השר . לא הרגשנו תרומה משמעותית של שר החקלאות לחקלאות לא בקדנציה הזאת ולמען ההגינות גם לא לפני כן המדיניות של ממשלה זאת היא לא בדיוק לטובת  החקלאים השר לא שינה את זה וגם עשה רושם שהוא לא מעוניין לשנות את זה .היה לו חשוב יותר לדאוג להתיישבות מאשר לחקלאות .אני מאוד מקווה שבהמשך משרד החקלאות יקבל את המקום הראוי לו''.

תגובות

End of content

No more pages to load