• 30 ספטמבר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

אופקים: חיידק אלים התגלה אצל ילדים מאותה כיתה

במהלך השבוע הובאו לסורוקה 3 ילדים מאותה כיתב בבית ספר באופקים, שהם סובלים מחום ופריחה אופיינית לחיידק אלים, הגורם לדלקת קרום המוח

(צילום הדמיה: Mike Meares / נחלת הכלל)

כיצד קרה ששלושה ילדים בכיתה אחת נדבקו בחיידק אלים, היכול לגרום בין היתר לדלקת קרום המוח? למרכז הרפואי סורוקה הגיעו בשבוע האחרון שלושה ילדים מאותה הכיתה באופקים, עם מחלת חום ופריחה אופיינית לחיידק המנינגוקוק. לשניים מהילדים היתה מחלה מוכחת עם צמיחה של החיידק מנינגוקוק B בדם. הילד השלישי הגיע לאחר שקיבל טיפול אנטיביוטי בקהילה, ותרבית הדם שלו היתה ללא צמיחה.  שלושת הילדים אושפזו, קיבלו טיפול אנטיביוטי ושוחררו לביתם במצב טוב. 

הועבר דווח למשרד הבריאות עם הגעת הילד הראשון לבית החולים, בוצעו על ידו חקירה בקהילה וטיפול מונע לכל ילדי הכיתה, ולבני משפחה של הילדים החולים. ד״ר דנה דנינו, זיהומולוגית ילדים, ביחידה למחלות זיהומיות ילדים במרכז סבן לילדים בסורוקה: ''מנינגוקוקוס הוא חיידק הנישא על ידי בני אדם בדרכי האוויר העליונות. לחיידק מספר זנים. מועבר דרך שיעול, עיטוש, מגע קרוב של אף/פה ועלול לגרום למחלה קשה כשהוא חודר לזרם הדם ומשם עלול להגיע למוח ולגרום לדלקת קרום המוח.  המחלה מתחילה עם עליית חום וסימנים לא ספציפיים כמו: נזלת, ירידה כללית במצב הילד, גפיים קרות, שעלולים להידרדר במהירות תוך מספר שעות. 
לעתים יש הופעה של פריחה על העור מה שמהווה תמרור אזהרה אם לא מטפלים בזמן״.

''הטיפול הוא באמצעות אנטיביוטיקה מתאימה דרך הוריד. קרובים שבאו במגע עם חולים מקבלים טיפול אנטיביוטי מונע כדי למנוע את התפתחות המחלה''.


תגובות

End of content

No more pages to load