• 16 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

עונשי מאסר בפועל לחיילי כפיר שהתעמתו עם בדואים

במסגרת הסדר טיעון, חלק מחיילי כפיר שהיו מעורבים בקטטה האלימה בתחנת הדלק בצומת דביר יישלחו לחודש וחצי מאסר. גם עם יתר החיילים עשוי להתגבש הסדר טיעון

הקטטה בתחנת הדלק (צילום: מצלמת אבטחה)

עונשי מאסר בפועל ללוחמי כפיר שהיו מעורבים בקטטה אלימה עם צעירים בדואים בתחנת הדלק שבצומת דביר. על פי הסדר טיעון עם הפרקליטות, הכפוף לאישור בית הדין הצבאי, שלושה מתוך שמונה חיילים שהיו מעורבים בקטטה  ירצו כחודש וחצי מאסר בפועל. לפני כחודש נעצרו 14 לוחמים מחטיבת כפיר שנחשדו בעבירות של תקיפה, איומים ושימוש בלתי חוקי בנשק.

על פי הסכם הטיעון הלוחמים יודו בעבירה של תקיפה וירצו כחודש וחצי של מאסר בפועל. נודע, כי מתנהלים מגעים מתקדמים גם עם יתר החיילים שהיו מעורבים  בקטטה.

ההחלטה להטיל עונשי מאסר התקבלה בזעם על ידי הורי החיילים, הממשיכים לטעון, בניגוד למה שנראה בסרטון מצלמת האבטחה, כי הצעירים הבדואים, שישבו בתחנת הדלק, הם אלה שיזמו את הקטטה ואף איימו לדקור אותם, כטענת ההורים.

הסרטון ובו תיעוד של חצי דקה מתוך ההתרחשות עורר תגובות קשות בקרב תושבי רהט. בסרטון נראית קבוצת חיילים עומדת מול אדם שנראה כעובד המקום והנערים מאחוריו. אחד החיילים נראה מכה אותו.

וידאו: סרטון מצלמת האבטחה
​​​​​​​

הורי הנערים מרהט עומדים על הגרסא כי החיילים הקניטו והיכו אותם וכי הנערים פנו לטיפול רפואי. ברהט ראו את התקרית בחומרה, מאחר ובתחנת הדלק המדוברת עוצרים מיד יום עשרות אוטובסים עם חיילים להתרעננות וגם רבים מתושבי רהט עושים במקום את הפסקת הקפה או באים לתדלק את רכבם ומעולם לא היו תקריות וגם בתחנת הדלק, כמו במקומות רבים אחרים בנגב, מועסקים בני כל הדתות והמגזרים, כשברור מאליו כי אין הבדל בין עובד לעובד. 

את החיילים מייצג משפטית ארגון ''בצלמו''. אימו של אחד החיילים, בשיחה עם ברנז'ה NEWS, טענה שלא היו דברים מעולם וכי הצעירים הבדואים הם אלה שהתחילו בתקרית.


תגובות

End of content

No more pages to load