• 06 אפריל 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

תוספת חורף לתקציב הבריאות? טיפה בים, שלא תסייע לנגב

דיון בוועדת הכספים, בניסיון לאשר תקציב ייחודי לחורף, בסך 40 מיליון שקלים, שבחלקו יוקצה לנגב. סגן ראש עיריית ב''ש טל אל-על: ''זו טיפה בים... הכסף הולך לאן שיש תחרות''

גפני וליצמן (צילום: דוברות הכנסת)

מאת: משה פריאל, כתבנו הפוליטי

​​​​​​​דיון הבוקר בוועדת הכספים של הכנסת, במטרה לאשר תקציב מיוחד לחודשי החורף, בהם התפוסה בבתי החולים בישראל - ובסורוקה בבאר שבע בפרט עולה בעקבות תחלואה מוגברת.

יו"ר הוועדה ח"כ משה גפני פתח את הדיון בבשורה שיש סיכום עם האוצר על תיקצוב של 40 מיליון שקלים להיערכות לקראת החורף "במידה ולא יוקצב הכסף תהיה סכנה לבני אדם במצב בו אנו היום כאשר אין ממשלה אין קואליציה אין כנסת. מדינה נורמלית ומסודרת אסור לה להגיע לשם".

סגן שר הבריאות יעקב ליצמן  אמר: "לאורך השנים מערכת הבריאות הייתה בתת תקצוב .3 מיליארד שקלים אמורים להיכנס למערכת הבריאות ולתת מענה לכל מיני צרכים .הדבר הראשון זה סל התרופות .כרגע אין ממשלה אז הכל עומד .הבטחנו סל תרופות יהיה סל והוא לא יפחת מ-500 מיליון שקלים זה מה שהיה בשנתיים האחרונות. הורתי למנכ"ל לנהל את הסל כאילו יש לנו 500 מיליון  שקל אך אני מקווה שזה יעלה ל-700 מיליון''.

טל אל על סגן ראש עיריית באר שבע ומי שבמשך שנים עוקב ופועל במסגרת מועצת הנגב בנושא שרותי הבריאות לתושבי הנגב: "אני מברך על הקצאת ה-40 מיליון אבל מדובר בטיפה בים לעומת הצרכים האמיתיים ולאור הפערים המאוד גדולים המתקיימים בשרותי הרפואה בין חלקי הארץ ובמיוחד בדרום''.

''לקח לנו שנתיים במועצת הנגב לגלות לאן הלכו 120 מיליון השקלים שהממשלה אישרה  ומדוע הם לא הלכו לסורוקה. העסק פועל כך וועדת הכספים העבירה עכשייו החלטה הכסף עובר למשרד הבריאות משרד הבריאות מעביר לקופות ובזה זה נגמר .הקופות מחלקות איך שהם רוצות ולצערנו הרב כל עוד לקופת חולים כללית אין תחרות.בדרום היא מונופול 70% מהמבוטחים הם חברי כללית .ובית החולים סורוקה הוא מאה אחוז בבעלות כללית וכל עוד לא מתקיימת תחרות בדרום בתחום שרותי הרפואה הקופות לא ישקיעו כאן את הכסף הוא הולך להיכן שיש להם תחרות זאת אחת הסיבות שבגללם אנחנו מוציאים סוף סוף לפועל את בית החולים השני שנועד בין הייתר להעניק תחרות'',

תגובות

End of content

No more pages to load