• 02 אפריל 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

המשטרה חוקרת: האם חשוד פגע מינית בילדים נוספים לפני 25 שנה

קריאה יוצאת דופן הערב, מצד משטרת ישראל, בחקירת בן ה-50 החשוד בביצוע מעשים בעלי אופי מיני בילדים, עת התגורר בב''ש לפני למעלה מ-25 שנה: ''נפגעתם אז - צרו קשר עם מוקד 100''

צילום הדמיה: Adaecus G. Brooks / נחלת הכלל

מעצרו של החשוד בן ה-50 בביצעו עבירות מין בקטינים, הוארך עד יום רביעי. הערב המשטרה מבקשת שכל מי שנפגע בזמנו מהחשוד, ששמו נאסר לפרסום, יפנה למוקד 100 של המשטרה. מדובר בקריאה יוצאת דופן, על רקע העובדה שהמעשים המיוחסים לחשוד אירעו בשנים 1992-1993, לפני למעלה מ-25 שנה.

במשטרה מעריכים כי נפגעים מתקשים להגיש תלונה בחלוף השנים. גורם משטרתי אומר הערב כי מדובר בתיק מורכב ובחקירה מורכבת ורגישה. פרסום שמו של החשוד היה מסייע לאיסוף עדויות, אך גם עלול להזיק לו אם לא יובא לדין בשל היעדר הוכחות או אם יתברר מידע אחר. במשטרה דרשו להאריך את המעצר למשך זמן ארוך יותר, בית המשפט הסכים להאריך את מעצרו של חשוד רק עד יום רביעי.

כזכור, ביום שישי הותר לפרסם כי במשטרת ישראל נפתחה חקירה בחשד לביצוע עבירות מין בקטינים על ידי תושב הצפון, כבן 50 בתקופה בה התגורר בבאר שבע, לפני יותר מ-25 שנה. החשוד אותר, נעצר והובא ביום שישי לבית המשפט. "משטרת ישראל רואה בחומרה כל חשד לניצול פגיעותם של קטינים", כך נמסר מהמשטרה. 

המקרים אירעו, על פי תלונה שהגישו ארבעה גברים, בשנים 1992-1993, עת החשוד, כיום פסיכולוג ילדים, התגורר בבאר שבע. המתלוננים (בהם בני משפחה אחת וחברם מאז), היו ילדים בני 8-15 בעת שהתרחשו לכאורה המעשים. לטענת אחד מהם, המעשים נמשכו שנים ארוכות. לטענתם, הגישו תלונה רק עכשיו, אחרי שנים רבות, מתוך חשש שהאיש יפגע בילדים נוספים. לטענת החשוד, היה עניין מיני ''בדרגה נמוכה'', בינו לבין אחד המתלוננים, אך הוא היה אז כבר בגיר.

המשטרה ביקשה להאריך את מעצר של האיש בשישה ימים, בשל הטענה למסוכנות לכאורה, בשל תחום עיסוקו כיום.

סנגורו של האיש שלל את הטענות מכל וכל וטען כי פרטי התלונה מעורפלים ו''אינם מחזיקים מים'', מאחר  וישנו ישנו קושי בהגדרת המקומות בהם ארעו המקרים ובתי התרחשו וגם קיים אי סבירות לגבי מערכת  היחסים בין החשוד לבין אחד הקורבנות לכאורה. המתלוננים, מצידם, עומדים על אמיתות טענותיהם, אף כי חלפו שנים רבות. בית המשפט האריך את מעצרו בשלושה ימים בלבד ואסר על פרסום שמו וכל פרט מזהה.  הערב המשטרה מבקשת את עזרת הציבור באשר לפרט או עדות הנוגעים למקרים אלה.

תגובות

End of content

No more pages to load