• 13 אוגוסט 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

ח"כ ליברמן: "השחיקה בכוח ההרתעה בדרום מעודדת את אויבינו''

לטענת ליברמן, היעדר התגובה של הדרג המדיני מעודדת את אירן והחיזבאללה. לדבריו, מי שמכיל התפרעויות בשישי, מקבל רקטות בשבת

ח'ככ אביגדור ליברמן (צילום: עמוד הפייסבוק הרשמי)

מאת: משה פריאל, כתבנו הפוליטי

יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן התייחס לירי הרקטות לעבר שדרות והבוקר, ראשון, טען כי ראש הממשלה מוביל לבחירות נוספות. "הירי של יותר מעשר רקטות לעבר שדרות וישובי עוטף עזה בערב יום שישי כאשר המשפחות יושבות סביב שולחן השבת .זו תוצאה ישירה של מדיניות הכניעה של הממשלה וארגוני הטרור בעזה .המהומות על הגדר הפכו דבר שבשיגרה כשאפילו התקשורת לא מסקרת כבר. מי שמכיל התפרעויות והפרות סדר בשישי בצהריים מקבל רקטות בשישי בערב אבל לא לדאוג תגובת ראש הממשלה בדרך כבר בסוף השבוע הבא יועברו שוב עשרות מיליוני דולרים במזומן לידי ראש החמאס השחיקה בכוח ההרתעה הישראלית בדרום מעודדת את אויבנו בצפון ובאיראן . אדוני ראש הממשלה אדוני שר הביטחון וחברי הקבינט -תתעוררו''.

בתוך כך שוב קרא הבוקר ליברמן לנתניהו להקמת ממשלת אחדות במקום להוביל את העם לבחירות נוספות:  ''נתניהו מוביל אותנו לבחירות בפעם השלישית והעם לא יסלח לו'', אמר.

''כבר 48 ימים עברו מאז הסתיימה מערכת הבחירות עם אמירה חד משמעית של העם, הרוצה בהקמת ממשלת אחדות ליברלית. לצערי הרב, ישנם גורמים המנסים בכל דרך לטרפד הקמת ממשלה ובמקום להתמקד במהות מתעסקים בעניינים אישיים.
מאז ה- 17 בספטמבר "ישראל ביתנו" דחתה הצעות שונות שהגיעו אליה למהלכים חד צדדיים, שיכולים לפגוע במו"מ להקמת ממשלה, כגון תמיכה בחוק המונע מח"כ שיש נגדו כתב אישום להציג מועמדות לראשות הממשלה ולהחליף יו"ר כנסת בתקופת ביניים. עשינו זאת משתי סיבות: אנו מתנגדים בתוקף למהלכים חד צדדיים שנויים במחלוקת בתקופת מעבר, טרם הקמת קואליציה. מדובר בחוק פרסונלי, גישה שאנו ב"ישראל ביתנו" מתנגדים לה באופן עקרוני''.

''על מנת לזרז את מהלך הרכבת הקואליציה, "ישראל ביתנו" הציעה מתווה להקמת ממשלת אחדות, כאשר ברוטציה בנימין נתניהו יכהן ראשון כרה"מ. פנינו לליכוד בכתב ובעל פה בהצעה לפתוח במו"מ קואליציוני אך לא זכינו למענה. המסקנה היחידה ממשיכת הזמן היא שנתניהו מוביל את מדינת ישראל לבחירות נוספות. נתניהו נאחז בגוש החרדי-משיחי מסיבות אישיות בלבד ולכן היה מוכן להקריב גם את יו"ר ועדת חוץ וביטחון וגם את העולים מחבר העמים לטובת הגוש''. 

''הניסיון להחזיק במקל משתי הקצוות – גם לבוא למו"מ להקמת ממשלת אחדות עם הגוש חרדי-משיחי וגם להיות ראשון ברוטציה – מצביע בוודאות על כך שכל האחריות על שיתוק מוסדות המדינה וסיבוב בחירות שלישי יהיו על נתניהו, ועל נתניהו בלבד''.

תגובות

End of content

No more pages to load