• 08 דצמבר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

בואו לבלות בשישי: הזמר האהוב נסים סרוסי ברחבת הפרינג'

מחר, שישי, ה-1 בנובמבר, בשעה 12:00, יופיע ברחבת תיאטרון הפרינג' בב''ש, יופיע אחד הזמרים האהובים בישראל - נסים סרוסי. הכניסה: חופשית!

נסים סרוסי (צילום: יח''צ)

שווה להגיע: נסים סרוסי, אחד הזמרים האהובים בישראל, יופיע מחר, שישי, ה-1 בנובמבר, בשעה 12:00, ברחבת הפרינג' בבאר שבע. לסרוסי להיטים רבים וקריירה בינלאומית, בישראל זוכרים לו שני להיטי ענק ''אשליות'' ואיני יכול''. סרוסי מופיע בבאר שבע במסגרת אירועי ''מזרח תיכון חדש'' של חברת כיוונים. הכניסה לאירוע - חופשית.

סרוסי החל את דרכו המוזיקלית בתחילת שנות השבעים, בלהקות קצב (''הנמרים'', בין היתר), אך הפריצה האמיתית שלו הגיע עם האלבום ''מצעד הפזמונים של נסים סרוסי - ממנו לקוחים שני להיטי הענק שלו, אותם הפיק ירון גרשובסקי, שזמן קצר לאחר מכן, כמו סרוסי, עזב את ישראל והקים את אחת הלהקות הקוליות הטובות בעולם הג'ז ובכלל - המנהטן טרנספר.

למרות הצלחת הענק שלו בישראל, תקרית אחת העיבה על הקריירה שלו: בינואר 1975 התראיין סרוסי לתוכנית הטלוויזיה "טנדו", בהנחיית ירון לונדון, אשר הציג שאלות לסרוסי באופן שנתפס על ידי רבים כמתנשא ומזלזל. קמה מהומה: הריאיון הפך סמל לקיפוח בני עדות המזרח והזלזול במוזיקה המזרחית בישראל ועורר סערה רבה. הקלטות הריאיון עצמו לא שרדו. התקרית הולידה שתי פארודיות: מערכון בביצועו של דובי גל בתוכנית "ניקוי ראש", וסצנה בהשתתפותו של לונדון עצמו בסרט "שלאגר" (1979).

ביום העצמאות באותה שנה, השתתף סרוסי גם בפסטיבל הזמר 1975 שהחליף את פסטיבל הזמר והפזמון וזכה במקום הראשון עם השיר "שיר פרטי" אותו הלחין למילותיו של אילן גולדהירש ולעיבוד של מרטין מוסקוביץ'. בהמשך השנה השתתף בפסטיבל טוקיו עם השיר "טוב לי טוב לי" והוציא בהשראת ביקורו שם את תקליטו השלישי "מטוקיו באהבה" שכלל בין השאר את "יש לנו תינוק חדש" (מילים: יוסי בכר), “איש עם אוטו אוטומטי" (מילים: אילן גולדהירש), “מהים אל האגם" (מילים: זלמן שזר) וגם "הגשר הסנדלים", שכתב ירון לונדון. בהקלטות האלבום השתתפו בין היתר: דודי רוזנטל בפסנתר, ויוסי אטיאס בתופים.

אם בישראל היו מי שהתייחסו לסרוסי, זמר אדיר, ביחס כזה, בצרפת, אליה היגר ב-1975, התקבל ביחס של כוכב - עם הופעות בטלוויזיה, בפני הקהילה היהודית וגם, בפני הקהל הצרפתי, שמאוד אוהב אותו. יש לו קול אדיר, רפרטואר של שירים אהובים והינה לכם הזדמנות לבילוי נהדר של שישי בצהריים. תגובות

End of content

No more pages to load