• 13 אוגוסט 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

גלעד ארדן: ''הממשלה הנוכחית נאבקה הכי הרבה בפשיעה במגזר הערבי''

השר לביטחון פנים השיב בכנסת להצעה לסדר היום בנושא האלימות בחברה הערבית - וטען כי הבעיה היא לא אכיפה, אלא ענישה. ח''כ אלחרומי, מהנגב, הזכיר לו כי מתחילת השנה נרצחו 77 אזרחים ערביים''

השר ארדן (צילום: Koby12345 / CC BY SA 4.0), אמל''ח בנגב (צילום: דוברות המשטרה)

מאת: משה פריאל כתבנו הפוליטי.

השר לביטחון פנים גלעד ארדן השיב במליאת הכנסת להצעה לסדר בנושא האלימות והנשק הבלתי חוקי  בחברה הערבית. ארדן ציין כי הממשלה הנוכחית עשתה בנושא זה יותר מכל ממשלה לפניה הוא מתח ביקורת על מערכת המישפט וקרא לחוקק עונשי מינימום.
השר לביטחון פנים גלעד ארדן השיב במליאת הכנסת להצעה לסדר בנושא האלימות בחברה הערבית. השר ארדן סקר באופן מקיף את פעילות משרדו לצורך התמודד עם התופעה ואמר: "אני מתחייב בפניכם, שכל נתון שאתם תבדקו, הממשלה האחרונה עשתה בנושא הזה של המאבק בפשיעה ובאלימות ביישובים הערביים, הרבה יותר ממה שעשתה כל ממשלה לפניה."

בנוסף טען השר ארדן, כי על מערכת המשפט לקחת אחריות וכי יש לחוקק עונשי מינימום: "יש עוד גורמים שחייבים לקחת אחריות יחד אתנו, יחד עם המשרד לביטחון הפנים, יחד עם המשטרה, לפני שנדבר רגע על המנהיגות הערבית, אני קודם כל מתכוון לשופטים ולמערכת בתי המשפט.  ביקשתי להכין לקראת הדיון הזה טבלה שמפרטת את הענישה שהוטלה על מי שנמצא מחזיק נשק באופן בלתי חוקי וגם על ענישה על סוחרי נשק. זו הרי בעיה שאנחנו מדברים עליה כאן הרבה. אני הנחיתי את המשטרה לפעול בכל הכוח נגדה. המשטרה לילה-לילה נכנסת ליישובים לכפרים, מבצעים שמשתתפים בהם עשרות, אולי מאות שוטרים, ומסכנים את חייהם כדי לאתר את אותו אמל"ח לא-חוקי''.

''אבל כשאנחנו רואים נתון שבארבע השנים האחרונות רק 50% ממי שהורשעו בהחזקת נשק לא-חוקי, בכלל מקבלים מאסרים בפועל ורובם, גם מי שמורשע וכן מקבל מאסר בפועל אז המאסר שלו הוא פחות משנת מאסר אחת, כשהעונשים בחוק הם חמש שנים, שבע שנים, סוחרי אמל"ח 15 שנה, אז שלא נתפלא שההרתעה באמת נמצאת בקרשים ולכן אני חושב שאחד הדברים החשובים זה לחוקק עונשי מינימום. לצערי הרבה פעמים הכוונות האלה מסוכלות על ידי התנגדות של משרד המשפטים והפרקליטות. אני מקווה שהפעם מכת המדינה הזאת תקבל הכרה במערכת בתי המשפט."

ח"כ סעיד אלחרומי, תושב הדרום, לשעבר ראש מועצת שגב שלום  לא מסכים עם השר וטוען: "ראשית הממשלה הנוכחית שאנו רואים כל ארועי הרציחות והפשיעה המאורגנת בחברה הערבית היו בתקופתה ולהגיד עכשייו שזו הממשלה שהשקיעה הכי הרבה זה לא נכון התוצאות אומרות אחרת המצב הוא זוועתי והתופעות מדברות בעד עצמן מדובר בהרוג ה-77 השנה במיגזר הערבי".

"אני חושב שגם בסוגיית החקיקה אין לארדן מה לומר הרי הוא איש מפלגת השילטון שהיא אחראית בעצם על החקיקה והיא החליטה איזה חוקים לקדם ואיזה  חוקים לפסול .כמו כן דומני שהייתה הצעה להגברת הענישה על החזקת נשק בלתי חוקי והממשלה חסמה את זה על כן כל הסיפור הזה להטיל אשמה על אחרים היא לא במקומה ולא רלוונטית .במקום לקחת אחריות ולהתמקד בנושאים ספציפים ולתת כלים למשטרה להנחות אותה ולתת לה תקציב ראוי ואת הכלים הטכנולוגים וכרגע להתמקד רק על ארגוני הפשיעה שהם בין שמונה לעשרה ארגונים  ולטפל בהם בחודשים הבאים ואני מבטיח לך שהאלימות והפשע בחברה הערבית הצטמצמו".
​​​​​​​

תגובות

End of content

No more pages to load