• 06 אפריל 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

יוזמה מפתיעה: אנשי דת ברהט יקדמו נושאי איכות סביבה

עמותת ''השחר החדש'' ''גייסה'' אנשי דת מכל הארץ ומשלושת הדתות, לסייע לה לקדם עניינים של שמירה על איכות הסביבה ושינוי תודעה

שלושת הדתות יחדיו, למען סביבה ירוקה יותר (צילום: השחר החדש)

עמותת שחר החדש נקטה ביוזמה מפתיעה: גיוס שיח'ים ואימאמים לפיתוח בר קיימא ברהט ושינוי תודעה למען סביבה ירוקה יותר. מאות אנשי דת במרכז הבית דתי לפיתוח בר קיימא בירושלים, בו השתתפו אנשי דת, כמרים, שיחי'ם, אימאמים ורבנים להצטרפות למאבק לסביבה ירוקה יותר, שינוי תודעה ופיתוח בר קיימא.

השבוע התקיים כנס בירושלים בהובלת המרכז הבין דתי לפיתוח בר קיימא, העוסק בקשר שבין דת והגנה על הסביבה. כ-55 שיח'ים ואימאמים  מהעיר רהט יגיעו לכנס ביוזמה והובלה של עמותת השחר החדש. כמו כן בכנס ישתתפו עשרות אנשי דת מהנצרות, היהדות והאיסלאם, וידונו דיון מעמיק מה הקשר בין דת וסביבה ומה הכלים לשינוי מציאות הבר קיימא.

 ג'מאל אלקרינאוי, מנכ"ל ''השחר החדש'': "אנו שמחים וגאים על שיתוף הפעולה וההזדמנויות שנוצרו בינינו לבין המרכז הבין דתי ולרב יונתן נריל. החברה הבדואית המסורתית והעתיקה ביסודה העניקה כבוד רב לאדמה ולסביבה בה היא נמצאת. בשנים האחרונות לאור המעמד של המגזר הבדואי בקרב הרשויות, הזנחה של תשתיות וחוסר מודעות בקרב הציבור בייחוד עם המעבר לבתי קבע, נושאים של קיימות ואיכות סביבה נדחקו לשוליים, בנוסף לפרויקטים נוספים כגון נוער-ירוק, סדנאות אקולוגיות ושותפות עם תנועת האקלים הארצית, החלטנו 'לנצל' את ההשפעה שיש לאנשי הדת, השייח'ים ואימאים ברהט ולרתום אותם למאבק למען סביבה ירוקה יותר בעיר רהט ושינוי התודעה"


תגובות

End of content

No more pages to load