• 13 אוגוסט 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

החגיגה המרגשת של זיו: לוחמי מג''ב היו אורחי הכבוד בבר מצווה

זיו אבוטבול, שהוריו לא יכלו לממן עבורו את הבר מצווה, זכה לאירוע מרגש - שלא ישכח במהרה - אודות ללבם הרחב של אנשי באר שבע ובעיקר, של חיילי מג''ב שעשו שמח. צפו בסרטון מהאירוע

החגיגה המרגשת (צילום: באדיבות ציפורה חלפון)

חגיגת בר מצווה מרגשת כזו לא רואים כל יום: זיו אבוטבול, בן 13 מבאר שבע, לא יכול היה לערוך חגיגת בר מצווה, מאחר ולאימו, המתפרנסת בדוחק רב לא היו את האמצעים לממן את האירוע. הוריו פרודים ומתקשים מאוד בפרנסה. זיו הוא ילד מקסים, שמודע לקשיים ולמאמצים הכבירים שעושים הוריו לפרנס את המשפחה. הוא, מצידו, עושה כל שניתן להצליח בלימודים. 

זיו לא לבד: בבאר שבע, על פי הערכות שונות, כל ילד רביעי נמצא במצב דומה - מי פחות ומי יותר. לעמותות ויחידים המסייעים למי שנקלעו לקושי כלכלי מגיעים גם מי שעובדים אך קורסים תחת נטל ההוצאות. סיפורו של זיו נחשף לפני כמה חודשים בכתבה בערוץ 13 והוא גם סיפורם של ילדים רבים בדרום. דוחות שונים, בהם דוח מרכז אדווה, קובעים פעם אחר פעם שבישראל, בעשור האחרון, קלעו אל מעגל הקושי הכלכלי גם משפחות רבות בהן ההורים עובדים.

וידאו: חגיגה מרגשת - חתן הבר מצווה זיו אבוטבול (צילום: באדיבות ציפורה חלפון)

"אני חולק את המיטה עם שתי האחיות שלי, ואני עובד מאוד קשה בשביל לעשות בגרות", סיפר אז זיו בראיון. עם הגיעו לגיל מצוות, אנשים לא נשארו אדישים לסיפור חייו של הילד הבאר שבעי וארגנו לו בר מצווה שהוא לא ישכח במהרה. אורחי הכבוד באירוע, שנערך בהתנדבות מלאה ב''מג'יק לופט'', היו אנשי היחידה הכפרית של משמר הגבול, בפיקודו של רפ''ק אשר גבאי ומפקד המרחב הדרומי במג''ב, נצ''מ חסן ג'יאהד. החיילים באו לחגוג עם זיו, שלא הסתיר את התרגשותו והפתעתו מהאירוע. 

''אירוע שכזה לא מחמיצים בשום פנים ואופן, אפילו שהיה לי חום'', מספרת ציפורה חלפון, יו''ר המתנדבים ב''יחד למען החייל'', שגם מכירה את לוחמי מג''ב בגזרה הדרומית, שנהנים מפעם לפעם מהצ'ופרים של האגודה. 


תגובות

End of content

No more pages to load