• 29 מרץ 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

יו''ר ישראל ביתנו: ''דוגלים באחדות, ביטחון הדרום - תנאי חשוב''

יו''ר סיעת ישראל ביתנו, ח''כ עודד פורר, מסר הודעה חשובה בתום פגישת צוותי המשא ומתן: ''נתנהג באופן שקול וממלכתי''

ח''כ עודד פורר (צילום: דוברות הכנסת)

מאת: משה פריאל, כתבנו הפוליטי

יו''ר סיעת ישראל ביתנו, ח''כ עודד פורר, מסר הודעה חשובה בתום פגישת צוותי המשא ומתן: ״אנחנו דוגלים בממשלת אחדות.
חשוב לזכור שלשתי המפלגות הגדולות יש ביחד 65 מנדטים ואפשר להקים ממשלה היום. כמובן שנשמח להיות חלק מהממשלה הבאה אך אם נצטרך, נשב גם באופזיציה.  בפגישה הבהרנו לנציגי ״כחול לבן״ שאנחנו רוצים קודם כל לגבש ולהתמקד בקווי היסוד של הממשלה. מבחינתנו העקרונות חשובים יותר מהכסאות. 

''בפגישה העלנו מספר נושאים: 
1. ביטחון -  קיימות סוגיות רגישות רבות, בראש ובראשונה המצב הביטחוני בדרום ובצפון. יש לקיים דיון מעמיק בנושא לו יהיו שותפים ראשי המפלגות.  כמו כן, צריך לדון בסוגיה הפלסטינית ויחסנו עם הרשות, התיישבות יהודית באיו"ש, בבקעת הירדן וכו'. 
2. תקציב המדינה - המדיניות הכלכלית וההתמודדות עם הגרעון התקציבי. האם באמצעות הטלת מיסים או ע"י קיצוץ רוחבי ומה עושים עם תקציב הביטחון''. 

​​​​​​​''בנושאים החברתיים התמקדנו בסוגיית הכנסת המינימום לכלל הגמלאים בישראל  ובחידוש המלאי של הדיור הציבורי- אישור תקציבי ל-5000 יחידות דיור בחמש שנים במסגרת בניית מקבצי דיור והוסטלים חדשים.  כמו כן, דיברנו גם על הרפורמה במערכת הבריאות ועל קצבאות הנכים''. 

''ברוב הסוגיות בנושא דת ומדינה ישראל ביתנו וכחול לבן רואות עין בעין.  למשל העברת חוק הגיוס בקריאה שניה ושלישית כפי שעבר בכנסת בקריאה הראשונה. אנחנו דוחים מכל וכל את מתווה אטיאס שמרוקן את החוק מתוכן. גם בנוגע ללימודי ליבה במגזר החרדי, תחבורה ציבורית בשבת, ביטול חוק המרכולים, נישואים אזרחיים ועוד אין מחלוקת''. 

''בנוסף דנו בשינוי המדיניות של משרד הפנים כלפי עולים ובראש ובראשונה בביטול של בדיקות הד.נ.א המשפילות של העולים מבריה״מ לשעבר. מפלגת ״ישראל ביתנו״ הבהירה כבר בעבר וגם היום כי בתקופת המעבר היא תתנהל באופן שקול, אחראי וממלכתי. משמעות הדבר - לא נתמוך בשום יוזמה מרחיקת לכת ושנויה במחלוקת''. 

''אנו סבורים שעד להקמת ממשלה חדשה חייבים להסתפק במינימום הכרחי של חקיקה וגם היא תוך כדי הסכמה רחבה בנושאים שמחייבים פתרון מיידי''.

תגובות

End of content

No more pages to load