• 30 ספטמבר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

תוכנית גרנדיוזית בשד' שז''ר: מאות דירות יוקרה במקום 3 בלוקים

חברת ראדקו החתימה את דיירי 3 הבניינים ברח' שז''ר 5-25 לביצוע פרויקט פינוי-בינוי. התוכנית: לבנות מאות דירות יוקרה במגדלי מגורים בקמום הבתים, שנבנו לפני 60 שנה

הדמיית מגדלי היוקרה בשכונה ג' (צילום: אתר החברה)

חברת ראדקו התחדשות עירונית מקבוצת רפאלי מדווחת על סיום שלב החתמת הדיירים על הסכם לביצוע פרויקט פינוי בינוי ברחוב זלמן שז"ר 5-25 בשכונה ג' בבאר שבע. מדובר בשלושה בניינים, שנבנו ב-1960 ושוויין העדכני הממוצע של הדירות משקף ערך של כ-6,000 עד 11,000 שקל למ''ר בנוי, הרבה מתחת לסף של 17,000 שקלים למ''ר, עליו מדברים העוסקים בתחום, על פיו ניתן לתת מטר תמורת מטר, כלומר, דירה בגודל זהה בבניין החדש.

רחוב שז''ר הינו אחד המרכזיים בשכונה ג'. הבניינים קרובים לפארק, הצמוד לתננת דלק. ממולם, משרדים ומרפאה מחוזית של קופת חולים. מאחורי הבניינים ובצמוד לפארק, בתי קרקע ישנים. 

הבניין כיום. נבנה ב-1960 (צילום: ראדקו)

תוכנית עתידה החברה, לדבריה, הינה ''להרוס 3 בניינים ובהם 92 דירות ובמקומם ייבנו מאות יח"ד בשילוב אורבני ייחודי של מגדלי מגורים מפוארים עם בנייה רוויה נמוכה יחד עם שטחי מסחר ומשרדים בעיצוב ייחודי פרי תכנונו של האדריכל רני זיס .הפרויקט נהנה ממיקום אטרקטיבי במרכז העיר וקרבה לאזורי העסקים. הדיירים עתידים כך עפ"י ההסכם עם החברה לקבל דירה חדשה, שתכלול ממ"ד, מרפסת, חניה תת קרקעית''.

בחברה אומרים עוד כי ''הפרויקט החדש יכלול מגוון רחב של דירות בגדלים וסוגים שונים החל מדירות 2 חד' עד דירות יוקרה של 5 חדרים, פנטהאוזים יוקרתיים וייחודיים''.

ננה חן מנכ"לית ראדקו התחדשות עירונית מקבוצת רפאלי: "חברת ראדקו התחדשות עירונית, שמה לה למטרה, לבצע פרויקטי התחדשות עירונית בפריפריה. אנו רואים ערך עליון, בשיפור איכות החיים של תושבים המתגוררים מחוץ לאיזורי הביקוש. אנו שמחים שהדיירים, נתנו בנו אמון ואפשרו לנו לתכנן בעבורם את דירתם החדשה. כולנו תקווה שההליכים התכנוניים יתקדמו בקצב משביע רצון לטובת דיירי המתחם והעיר באר שבע כולה".

מתחם שז''ר (צילום: גוגל מפות)​​​​​​​

לשאלת ברנז'ה NEWS באשר ללוח הזמנים של הביצוע, אומרים בדוברות החברה כי אלה הפרטים שניתן לפרסם כעת. הליכי פינוי בינוי יכולים לארוך שנים.

בימים אלה מתרחש בבאר שבע ''מרתון החתמות'' של יזמים. בין היתר, היו ניסיונות להחתים דיירים בשכונה ה' בבתים מול הגרנד קניון וכן, היה ניסיון לקדם פרויקטים בשכונה ד' ובשכונה ג'. הכדאיות הכלכלית הייתה ונותרה החסם העיקרי. בראדקו מקווים להתגבר על חסמים אלה. 

תגובות

End of content

No more pages to load